V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší.

Anketu najdete na této stránce pod článkem.

Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar ve výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Vyhrajte dárkový box
Partner projektu připravil pro 15 z vás věcný dar v podobě oblíbeného dárkového boxu. Jak vyhrát cenu? Soutěžní otázku najdete ZDE 

Ve vašem okrese se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

OKRES FRÝDEK-MÍSTEK

1. ZŠ a MŠ Pržno, příspěvková organizace, č.p. 88, 73911 Pržno

Název projektu: Babičko a dědečku, pojď si s námi do školky hrát, zpívat,cvičit, tvořit a povídat

Popis: Cílem projektu je mezigenerační propojení seniorů a dětí MŠ. Pravidelná setkání dětí se seniory probíhá nejen v MŠ, ale v ZŠ, kulturním centru nebo v přírodě. Konají se společná výtvarná tvoření, vaření, pečení,společná cvičení, představení logických her,námětové hry, předčítání pohádek, modní přehlídka, besídky, výlety do přírody nebo divadla aj. Děti připravují na setkání občerstvení, výzdobu, přáníčka k různým příležitostem.

 

2. Středisko sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí, Padlých hrdinů 312, 73911 Frýdlant nad Ostravicí

Název projektu: Společné velikonoční tvoření s dětmi z mateřské školky

Popis: Každoročně pořádáme množství mezigeneračních akcí dětí z našimi seniory. Střídají se u nás děti z mateřských školek, základních škol, gymnázií. Několikrát do roka vystupují děti ze dvou folklórních souborů - Lašánek a Chasička u různých příležitostí. Do Vámi vyhlášeného projektu se zapojujeme společnou akcí dětí z MŠ Happy Day a našimi klienty v Sociálně aktivizační službě. Budou spolu tvořit ozdoby na Velikonoční svátky. Děti se naučí staré techniky zdobení od našich klientů a připomenou si staré zvyky.

3. Charitní dům pro seniory Hnojník, č.p. 2, 73953 Hnojník

Název projektu: Velikonoční tvoření napříč generacemi

Popis: Domov pro seniory v Hnojníku poskytuje péči seniorům od roku 2004. Za dobu fungování domova se postupně rozvíjela spolupráce s místními základními školami a školkami. Děti předškolního i školního věku přicházejí v průběhu roku za klienty domova zpívat, recitovat, tancovat. Přicházejí popřát ke Dni matek, před Vánocemi předávají vlastnoručně vyrobená přáníčka, navštěvují vánoční a velikonoční výstavy v domově. Letos bychom rádi zapojili děti z místní základní školy už do předvelikonočních příprav. V měsících březnu a dubnu se proto v prostorách domova uskuteční tři tvůrčí setkání dětí a klientů, během kterých budou společně péct tradiční velikonoční pečivo a vyrábět velikonoční dekorace. Senioři a děti vytvoří malé smíšené skupinky a budou soutěžit o nejhezčí výrobek. Očekáváme, že děti přijdou se zajímavými nápady a naši senioři na oplátku přispějí dětem svými zkušenostmi. Během společného tvoření bude také prostor pro povídání o velikonočních zvycích a sdílení vzpomínek mezi generacemi. Na závěr proběhne vyhodnocení nejnápaditějších výtvorů s předáním cen výhercům a drobných odměn všem zapojeným dětem i seniorům.