Koncert proběhne v pátek 14. září od 17 hodin na náměstí Svobody v Třinci a atraktivní program slibuje i letos skvělou zábavu. Příchozí se mohou těšit na opravdové hudební lahůdky v podobě vystoupení Tomáše Kluse, mladé talentované zpěvačky Elis, Daniela Mrózka, účastníka finále soutěže Hlas Československa 2012, dále třinecké kapely Boutique a těšit se můžeme i na skladby Phila Collinse v podání zpěváka s uměleckým jménem Marek of Phil Collins.

Součástí akce však není jen zábava, koncert Srdce Evropy má každoročně vyšší cíle v podobě pomoci a podpory dětem z pomezí Česka, Slovenska a Polska. Během programu budou opět předány šeky od sponzorů a reklamních partnerů, které poslouží na dobročinné účely.

„Výtěžek z koncertu a z prodeje typických srdíček poputuje na Základní uměleckou školu v Třinci na rozvoj mladých talentů, část výtěžku dostane Městská knihovna Třinec na své aktivity pro děti a mládež a podpořeny budou i další důležité projekty rozvíjející aktivity školní mládeže na území města," řekla Šárka Szlaurová z třinecké radnice, která má na starosti vztahy k veřejnosti. Společná myšlenka charitativního koncertu vznikla před devíti lety v hlavách starostky Třince Věry Palkovské, zpěváka Jarka Nohavici a moderátora Petra Šišky. První ročník koncertu zaštítil Jarek Nohavica, který zde tehdy zazpíval jednu píseň společně se Štývarčaty.