Pod vedením písničkáře Pavla Býmy se členové Vokálně- -instrumentálního tělesa Gymnázia Petra Bezruče připravují na akci Česko zpívá koledy. Už ve středu večer se společně představí na nedalekém náměstí Svobody.

„Lidé se můžou těšit na klasické koledy a sborové věci, které secvičujeme s našimi studenty, a samozřejmě na Pavlovy písničky. Takže nabídka bude pestrá. Zpívat budou studenti napříč ročníky, ve sboru jsou studenti od prvního do šestého ročníku," říká Pavlína Tóthová, která ve škole učí hudební výchovu a stará se o sbor. Gymnazisté na místeckém náměstí při akci Deníku vystoupili spolu s Pavlem Býmou už v předchozích dvou letech. Pokaždé sklidili velký úspěch.

„Zase to bude vypadat trošičku jinak než minulý rok. Bude to lehce rockovější, nebude to úplný rock, jsou to přece jenom koledy, ale bude to jiné než ročníky předtím. Děcka jsou úžasná," tvrdí muzikant Pavel Býma, který žije ve Frýdlantu nad Ostravicí. Návštěvníci se tak můžou těšit nejen na pět klasických koled, které při středeční akci uslyší lidé ve stejnou dobu na stovkách míst po celé republice, ale i na další písně.

Koledy opět po roce rozezní také Třinec, a to v okouzlujícím podání Štývarova dětského sboru na prostranství před Kulturním domem Trisia v centru města. Premiérově se do akce Česko zpívá koledy zapojí Frýdlant nad Ostravicí, program celého podvečera na tamním náměstí bude vskutku bohatý. Koledy bude hrát Frýdlantský hudební spolek, zpívat budou místní dětské sbory a večer zakončí svátečním koncertem Pavel Helan, finalista soutěže Československo má talent. Sváteční atmosféra pohltí ve středu na Frýdecko-Místecku díky zpěvu koled také Lhotku a Dobratice.