Důvodem je jejich nesouhlas s vedením obce, které podle nich prosazuje pouze své zájmy nebo zájmy úzké skupiny občanů na úkor obecního blaha. Vadí jim také povolební spolupráce starostky s místními komunisty, kteří získali i křeslo místostarosty. Naplno se tak projevily vnitřní rozpory v doberské místní organizaci KDU-ČSL, starostka obce Alice Tancerová je totiž členkou stejné strany. „Místní organizace KDU-ČSL v Dobré odmítla povolební koalici

s komunisty, starostka však náš většinový názor nerespektovala. Vyzvali jsme ji proto k ukončení členství ve straně, ale to také odmítla. Svým jednáním naopak hrubě šlape po křesťansko–demokratických hodnotách, za které chce nadále schovávat své fungování v koalici se zástupci nezávislých a komunistů,“ vysvětlil nyní už bývalý zastupitel Jiří Carbol. „Protože vedení obce založené na této koalici nerespektuje zájmy všech občanů a při svém rozhodování jde mnohdy i za hranice zákonů, vidíme jako jedinou možnost nové volby do obecního zastupitelstva,“ uvádí ve společném prohlášení odstoupivší zastupitelé.

Starostka Dobré Alice Tancerová (KDU–ČSL) však nařčení svých stranických kolegů rozhodně odmítá. „Celé to prohlášení je blábol, snůška lží a pomluv. S nařčeními, že prosazuji osobní zájmy, že se dostávám za hranice zákonů nebo že šlapu po křesťansko–demokratických hodnotách, nesouhlasím a podobná tvrzení odmítám. V prohlášení mimoto není uveden ani jediný konkrétní příklad. Je jednoduché někoho pošpinit a pomluvit a spoléhat se při tom na poslaneckou imunitu, jak to v tomto případě udělal poslanec parlamentu Jiří Carbol. Budu bohužel nucena celou záležitost konzultovat se svým právním zástupcem a zvážit podání žaloby za pomluvu,“ vyjádřila se k prohlášení odstupujících zastupitelů Tancerová. Po odstoupení tří lidovců nyní zůstalo doberské zastupitelstvo pouze dvanáctičlenné.