Děkujeme, odejděte. S takovými slovy vypoklonkovali ze zasedání obecního zastupitelstva občané Dobré Radima Martináka z Plzně. Ten lidem přišel objasnit záměry svého syna Tomáše, který chce v Dobré postavit monstrózní ubytovnu.

Podle původního plánu v ní měly vzniknout ubytovací kapacity pro 360 pracovníků automobilky Hyundai. Ubytovna, která má vyrůst jen kousek od zdejších rodinných vilek, má být poskládaná z plechových kontejnerů naskládaných na sebe do tří pater. Pokud by byla plně vytížená, ve třítisícové obci by najednou narostl počet obyvatel zhruba o dvanáct procent. Osazenstvo by zřejmě navíc tvořili převážně dělníci a brigádníci najatí automobilkou Hyundai.

Místní lidé se obávají, že po jejím otevření raketově stoupne kriminalita a znehodnotí se jejich nemovitosti. Obec navíc poukazuje na to, že zdejší komunální sítě nejsou dimenzovány na takovou zátěž. Zastupitelé obce se už vloni pokusili stavbě ubytovny zabránit tím, že změnili územní plán. Tomáš Martinák poté přišel s návrhem, že tedy kapacitu ubytovny sníží zhruba na polovinu.

„Měla by sloužit jako turistická ubytovna, nebudou v ní bydlet žádní kriminálníci,“ snažil se občany přesvědčit Radim Martinák. Hned ale také připustil, že turistický ruch v Dobré příliš velký není a bez dělníků z Hyundaie by se ubytovna neobešla. „Nechceme tu žádný binec, nechceme mít strach večer vylézt na ulici. Nechte nás žít a neztrpčujte nám život. Seberte se a odejděte z naší obce, nechceme vás tu,“ tak reagovali občané Dobré na Martinákův projev. Poté, co občané investora ze zasedání vyhnali, zastupitelé obce ještě odhlasovali, že ubytovnu v Dobré skutečně nechtějí.