Děti ze tří dětských domovů potěšila o víkendu dobročinná akce. Připravili ji tradičně Zdeňek Valášek a Daniel Virág, tentokrát však ve frýdecko-místeckém Národním domě. Pořadatelé byli připraveni na příjezd až 170 dětí. Nakonec jich bylo osmdesát, setkání přesto stálo za to.

V programu několikrát vystoupila kapela Bathory, děti obdivovaly ukázky latinskoamerických tanců, taekwonda, k vidění byl thajský box, o ohňovou show se postarali účinkující z Frýdlantu nad Ostravicí, sál bavili judisté z frýdecko-místecké TJ Důl Staříč.

Děti z frýdecko-místeckých domovů Na Hrázi a Bruzovská se setkaly s vrstevníky z DD Karviná Srdce. Řada z nich v převlecích absolvovala soutěže, vyhlášena byla rovněž nejlepší maska. Velký aplaus sklidili dva mladí karvinští hiphopeři, kteří ukázali, jak se tančí break dance. Radost dětí při akcích se podle Daniela Virága nedá ničím nahradit. „Vždyť je to úplně skvělé. Obejmou vás a říkají: Strejdo, strejdo,“ poznamenal Virág.

„Co jim dělá největší radost? Párky. V domovech to jíst nesmějí. A snažíme se, aby na stolech bylo plno ovoce – pomeranče, kiwi, banány, mandarinky,“ dodal. „A strašně je baví soutěžit a vyhrávat ceny.“

V předchozích devíti letech pořádali Valášek s Virágem prosincová dobročinná odpoledne v kulturním domě v Lískovci. „Tam to vždycky bylo bez problémů,“ řekl Virág a naznačil, že přestěhování do Frýdku-Místku přineslo komplikace. Podle něj ještě v pátek nebylo jisté, zda se akce vůbec uskuteční. „V Národním domě jsme to dělali poprvé a naposled. Ale jedeme pořád, děláme to pro ty děcka,“ prohlásil Virág.

Do jeho soukromé hudební školy na Kostíkově náměstí mohli lidé pro děti přinášet věcné dary. - více ZDE

„Bylo jich na tři stoly. Loni to bylo dokonce jedenáct stolů. Všem dárcům děkujeme,“ zdůraznil. Virág by prý přivítal, kdyby se pro akce podařila získat větší podpora ze strany města.