S pacienty si hlavně povídají nebo předčítají z knížek. Pokud to zdravotní stav pacienta dovolí, mohou je vzít i na malou procházku do nemocničního parku. Hlavním smyslem dobrovolnictví v nemocnici je příjemné vyplnění času těm pacientům, kteří vyžadují hospitalizaci a ošetřovatelskou péči po dobu až několika týdnů.

Dobrovolnický program v Nemocnici Třinec je výsledkem spolupráce se Slezskou diakonií. „I v dnešní uspěchané společnosti si lidé najdou čas na reflexi vlastního života a zjistí, že mu chtějí dát jiný rozměr. Dobrovolnictví nabízí lidem smysluplnou realizaci vlastních osobních potřeb. Zároveň je velkým přínosem pro pacienty oddělení ošetřovatelské péče v Nemocnici Třinec,“ řekla koordinátorka dobrovolníků Slezské diakonie Monika Mitrengová.

Například v sobotu 11. prosince připravili dobrovolníci spolu s dětským sborem katolického kostela příjemné odpoledne pro pacienty oddělení ošetřovatelské péče. „Na programu byly písně a vyprávění příběhů s vánoční tématikou. Pro pacienty to bylo příjemné zpestření jinak poměrně jednotvárného pobytu v nemocnici,“ prozradila mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková.