Populace stárne, seniorů neustále přibývá a rodiny se mnohdy dostávají do situace, kdy jejich senioři přestávají být soběstační, ale příslušníci mladších generací si z různých důvodů nemohou dovolit zůstat doma a starat se o ně. Přichází proto na řadu úvahy o umístění staříčků do domova pro seniory, kde potřebnou péči zajistí profesionálové.

Přestože na měnící se situaci reaguje trh i zákon, vzniká celá řada nových poskytovatelů příslušných sociálních služeb a změnily se i podmínky pro umísťování staříčků do domovů, najít pro ně vhodné místo rozhodně není jednoduché. K pořadníkům a čekacím dobám se poskytovatelé služeb příliš vyjadřovat nechtějí a odvolávají se na individuální přístup.

Více v sobotním vydání Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.

Dočtete se také:

Stačilo málo, a správná míra mohla být dodržena - hodnocení třinecké hospůdky U černého kohouta, která se nachází v okrajové řídce obydlené oblasti v Lyžbicích.

Další díl seriálu Osudy horských chat - osamocený výrazný hřeben Ondřejníku s vrcholem Skalka (964 metrů) vybíhá severním směrem od Moravskoslezských Beskyd a ze západu jedinečným způsobem uzavírá Čeladenské údolí. Chata, která zde stojí, byla postavena v letech 1936 až 1937.