„Řidiči by se měli připravit na to, že tuto spojnici mezi frekventovanými ulicemi Ostravská a Hlavní budou moci od pondělka 29. června využívat jen omezeně a následně, zhruba od poloviny srpna do 20. září, ji nebudou moci využívat vůbec. Doprava zde totiž bude v tomto termínu zcela vyloučena. Povolen bude pouze vjezd autobusové dopravě a vozidlům záchranné služby,“ upozornila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

„Ulice 8. pěšího pluku projde celkovou úpravou. Získá podobu bulvárového typu se středním pásem zeleně, což přispěje ke zklidnění, ale také zkulturnění této části města. Zvýší se zde bezpečnost chodců, přibudou parkovací místa a pro každý jízdní pruh bude zřízen zastávkový záliv pro autobusy MHD. Částečně se touto úpravou sníží tranzitní doprava a omezí rychlost projíždějících vozů. Mimoto zde také vznikne téměř 300 nových parkovacích míst,“ popsala připravované změny mluvčí. Rekonstrukce bude stát více než sto milionů korun a měla by být dokončena v roce 2010.

Doprava na ulici 8. pěšího pluku bude od pondělka 29. června omezena. Od křižovatky s ulicí U Staré pošty po křižovatku s Ostravskou ulicí je provoz sveden do jízdního pásu přilehlého k sídlišti Anenská. Parkoviště u Komerčního centra je nyní zcela mimo provoz. Parkování je omezeno také na ulici 8. pěšího pluku a stejně tak i na parkovišti v ulici U Staré pošty naproti restaurace La Rosa, kam nyní řidiči mohou přijet pouze z Ostravské ulice přes ulici J. V. Sládka kolem drogerie Royal. Zhruba od poloviny srpna do 20. září bude ulice 8. pěšího pluku pro veškerou dopravu zcela uzavřena a povolen zde bude pouze vjezd autobusové dopravě a vozidlům záchranné služby.