„Kontrolovali jsme správný způsob jízdy, předjíždění, technický stav motocyklů, doklady potřebné k řízení motorových vozidel a celkově dodržování obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Při akci policisté samozřejmě nekontrolovali pouze motorkáře, ale všechny účastníky silničního provozu. Celkem jich bylo 190 a zjistili u nich 60 přestupků. „Kromě jednoho případu jsme je vyřešili v příkazním řízení na místě. Z celkového počtu přestupků bylo 10 spácháno motocyklisty. Jednalo se o překročení povolené rychlosti, nejvíce jsme naměřili motorkáři, a to rychlost 75 km/hod v obci, ale také několik strojů mělo nevyhovující technický stav,“ přiblížila Pavla Jiroušková.

Takhle se fandilo při prvním finálovém zápase Ocelářů s Dynamem v Třinci na náměstí, 16. dubna 2024
MS v hokeji na Frýdecku a Třinecku. V Místku instalovali na víkend plátno

Nejčastější přestupek z celkových zjištění byl porušení povolené rychlosti, a to ve 40 případech, druhé místo obsadil nevyhovující technický stav vozidla (11 případů). „U jednoho řidiče vykázala dechová zkouška pozitivní výsledek a tak jsme mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz,“ uzavřela Jiroušková.

V dopravních akcích bude Policie ČR v našem kraji pokračovat také v následujícím období.