V úterý složili zájemci v kulturním domě Trisia slavnostní imatrikulační slib a stali se posluchači Univerzity třetího věku. Alternativní vzdělávání, které město Třinec pořádá ve spolupráci s Ostravskou univerzitou už podeváté, seniory láká. Celkově za celou dobu fungování univerzity třetího věku absolvovalo dvouleté studium už přes tisíc seniorů. Většinu studentů tvoří ženy.

„Mám radost, že je u nás tolik aktivních seniorů, a jsem na ně pyšná. Zároveň si velmi vážím nadstandardní spolupráce s Ostravskou univerzitou a děkuji rektorovi Janu Latovi, že tomuto vzdělávání v Třinci tak fandí. Lidí v seniorském věku přibývá a je stále více těch, kteří se chtějí setkávat a rozšiřovat obzory, proto děláme všechno pro to, aby byl jejich podzim života pestrý a aktivní,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Krajský soud v Ostravě. Ilustrační foto.
Žena točila porno se psy z útulku
Třinecká Werk Aréna. Ilustrační foto.
Ceny lístků na MS juniorů v Ostravě a Třinci jsou známy. Kolik budou stát Češi?

V prvním semestru, který potrvá od dubna do června, se senioři mohou těšit na poutavé přednášky zaměřené na aktuální témata. Hned po imatrikulaci si studenti vyslechli přednášku s názvem Malé ohlédnutí za důsledky výchovy, která bude pokračovat i při příštím setkání. Následovat bude téma Finanční gramotnost seniorů, dále Zatahování železné opony, poté přijde na řadu přednáška s názvem Záludnosti obchodních praktik a Integrace na západě.

Studium univerzity třetího věku je rozděleno do čtyř semestrů, přičemž v každém semestru studenti absolvují šest přednášek. Na začátku a na konci studia nechybí tradiční slavnostní akty jako imatrikulace a promoce. Přednášky i slavnostní ceremoniály probíhají ve společenském sále kulturního domu Trisia.

Bydlení v podnájmu - Ilustrační foto
Pronájmy bytů? Na trhu se rozšiřují spíše podnájmy, i kvůli neplatičům
Mapa obchvatu Frýdku-Místku.
ŘSD vypsalo tendr na druhou etapu obchvatu Frýdku-Místku