Do druhého konkurzu na funkci ředitele třineckého DDM se přihlásilo šest zájemců.

Bude v květnu jasno?

Šance, že se městu podaří najít šéfa klíčové organizace, je tak zřejmě vyšší než na přelomu roku. Tehdy se podle úředníků nepřihlásil nikdo, kdo by mohl dům dětí řídit. „Zájem je o trošičku větší – o sto procent. Předtím byli tři, teď jich je šest,“ řekla k počtu uchazečů redakci Monika Hojdyszová z třinecké radnice.

Dodala, že konkurzní řízení včetně pohovorů se uskuteční 23. dubna. „Čtvrtého května to půjde do rady a pak už snad bude jasno,“ uvedla. DDM vedl 17 let Zdeněk Karlík, před časem ale musel na funkci rezignovat.

Uleví se nám, říká Jana Hrubcová

Zdravotní problémy ho trápily delší dobu, odchod oficiálně oznámil na konci loňského roku. „DDM funguje bez pana ředitele rok a půl. Musíme to zvládnout, není jiná možnost,“ řekla Jana Hrubcová, která je řízením organizace pověřena. „Pracovníci jsou šikovní, troufám si říci, že se nám i daří. Rozjeli jsme nové aktivity a novou koncepci enviromentální výchovy,“ uvedla. Úspěch některého z uchazečů by ale přivítala. „Určitě by to bylo dobré. Čím dřív nastoupí, tím dřív se nám uleví. Pravomoce se trošku rozdělí,“ naznačila. DDM nemá problém při vyjednávání o financování provozu organizace či akcí, spolupráce s městem je podle Hrubcové „úžasná“.

Dům dětí má jen v tomto pololetí v kroužcích asi 1100 dětí, ještě mnohem více je jich na akcích, které organizuje či spolupořádá. „Tam to jde do tisíců, osm a půl až devět tisíc,“ odhadla Jana Hrubcová. Poznamenala, že v šestičlenné konkurzní komisi má organizace zastoupení. „Je tam kolegyně, která má zdravý nadhled. A ví, co DDM potřebuje.“

Optimismus je možná předčasný

Kvalitu kandidátů úředníci nemohou veřejně komentovat. Šéfka třineckého odboru školství Vladimíra Kacířová proto optimismus, že se šance najít ředitele zvýšila, tlumí. „To říkáte vy, já to nevím,“ pravila. Situace, kdy dlouhodobě chybí ředitel, je ale podle ní tragická. „Pro každou organizaci je to špatné, nemůže se tak rozvíjet. Čím víc se to prodlužuje, tím je to horší,“ uvedla.

Kacířová si nevzpomíná, že by město v posledních letech muselo nějaký podobný konkurz opakovat. „To si nepamatuju. DDM je specifická organizace,“ řekla na dotaz Deníku. Zároveň si myslí, že stejně nešťastné by bylo, kdyby organizaci převzal špatný ředitel.

Kam dál?

Výběr šéfa DDM? V prvním kole nikdo neuspěl

V Třinci končí další legendární ředitel