Dušičkový čas se podle šéfů městských policií, které Deník oslovil, nesl v poklidném duchu. „Zhodnotil bych to asi tak, že se letos i nenapravitelní zlodějíčci a vandalové rozhodli, že budou ctít pietu. Kolegové se nepohybovali jen mezi hroby, ale i na parkovištích, kde dohlíželi na zaparkovaná auta, která jsou pro pochybná individua rovněž lákavá. Ani v tomto ohledu jsme žádný pokus o vloupání nezaregistrovali," potvrdil ředitel Městské policie Třinec Josef Kužma s tím, že pod drobnohledem měli dva hřbitovy, na Folvarku a na Kamionce.

V obdobném duchu hovořil i šéf frýdecko-místeckých strážníků Milan Sněhota. „Abych řekl pravdu, nic dramatického se v tomto období nestalo. Nemám žádné zprávy, že by se policisté museli zabývat nějakou krádeží nebo projevem vandalismu," uvedl Milan Sněhota.

Pouze v Jablunkově dal o sobě vědět nějaký „barbar", který se neštítil z jednoho hrobu ukrást výzdobu. „Byl to ale naštěstí jediný projev lidského hyenismu. Mnohem větší problém měli někteří řidiči s parkováním, protože se v současné době před hřbitovem opravuje parkoviště. Dalo se to ale zvládnout," dodal tamní velitel Pavel Kufa.