Z toho důvodu nemohl ani chybět na víkendové akci Bambiriáda, která se konala v areálu Sokolíku ve Frýdku-Místku. „Opravdu nerad sedím jen tak doma, protože se rád hýbu. Aktivně třeba hraji florbal za místní klub, kde plním roli středního útočníka. Přihlásila mě tam moje mamka, když jsem měl osm let,“ zavzpomínal na své začátky dvanáctiletý Serhij Tkach z Frýdku-Místku.

„Už jsem ale těch sportovních oddílů a různých kroužků vystřídal poměrně dost. Hrál jsem jednu dobu fotbal za Válcovny, chodil do volejbalu, basketbalu a šachového kroužku. Zatím největšího úspěchu jsem dosáhl ve florbale. Na turnaji v Ostravě jsme před časem vyhráli celý turnaj, takže jsem dostal zlatou medaili,“ rozpovídal se Serhij Tkach, který vášnivě sledoval senzační tažení české hokejové reprezentace na mistrovství světa.

„Sledoval jsem všechny naše zápasy a strašně moc fandil. Jsem rád, že jsme získali zlato. Sám vím, jak je to nádherný pocit, když vám někdo dává kolem krku zlatou placku. Tyto dva sporty jsou si dost podobné. Rozdíl je vlastně jen v tom, že my při hře nemáme brusle – a hrajeme s míčkem,“ zasnil se Serhij Tkach, jenž si na Bambiriádě vyzkoušel pohyb na chůdách. „Je to dost náročné. Na této akci jsem měl možnost poznat hodně klubů a kroužků. Do některých bych se chtěl taky jednou přihlásit,“ uvažoval Tkach, který během letních prázdnin s rodiči navštíví svou babičku na Ukrajině.