Do sbírky koordinované frýdecko-místeckým dobrovolnickým centrem se 23. a 24. března zapojilo 240 studentů z šesti středních škol.

Nejlepšími „sběrači“ byli studenti obchodní akademie Eva Michálková a Tomáš Vyvial. Studenti chodili ve dvojicích se zapečetěnou pokladničkou a oslovovali kolemjdoucí. Ti mohli přispět libovolnou částkou na podporu rozvojových, humanitárních a domácích projektů. Částka v hodnotě alespoň třiceti korun byla odměněna symbolickým dárkem v podobě malého odznaku.

Výtěžek sbírky ve Frýdku-Místku činil 70 036 korun. Třetina této částky bude použita na rozvoj dobrovolnictví ve městě. „Velice pozitivně hodnotím spolupráci se středními školami ve Frýdku-Místku, díky které jsme mohli během dvou dnů oslovit širokou veřejnost. Myslím si, že vybraná částka je vzhledem k současné ekonomické situaci vysoká a svědčí o štědrosti obyvatel města,“ řekla redakci koordinátorka Velikonoční sbírky Martina Hölblingová.

„Ráda bych touto cestou poděkovala všem dárcům a zúčastněným, kteří této sbírce obětovali svůj volný čas a s nadšením se do ní zapojili,“ zdůraznila Martina Hölblingová s tím, že organizátoři mají informace také o výtěžku sbírky z několika dalších měst: Třinec 71 100 korun, Havířov 65 455 korun, Komorní Lhotka 14 112 korun.