Nepořádek poté odevzdávali na sběrných místech, kterých bylo letos čtrnáct. Do akce se zapojil i Jirka Valda.

„Hodně pytlů s odpadky se nanosilo také u Cyrilky v Čeladné. Je fajn, že má pořád spousta lidiček hezký vztah k přírodě," zamyslel se Jirka Valda. Novinkou v programu byl ekologický festiválek v Čeladné, kterým pořadatelé všechny sběrače odměnili. Bez nároku na honorář vystoupilo několik kapel.

Akce, které pomáhají přírodě, vřele vítá a podporuje i dvaadvacetiletá Jesika Byrtusová z Horních Tošanovic. „Příroda se musí chránit. Sama například poctivě třídím odpad. S přítelem se k tomu snažíme vést i děti. Jdeme jim osobním příkladem," sdělila dvaadvacetiletá Jesika Byrtusová. Stav životního prostředí se v posledních letech zlepšuje i na Třinecku. „Agenturní zaměstnanci spolu s několika studenty Střední odborné školy Třineckých železáren před pár dny uklízeli nánosy nepořádku v bezprostřední blízkosti hutě. Jednalo se o každoroční jarní úklid, který byl součástí oslav Dne Země. V úklidu zeleně budou pracovníci pokračovat ještě i celý tento týden," ujistila tisková mluvčí firem ve skupině Třinecké železárny Moravia Steel Petra Jurásková.

Jak dále dodala, sbírání odpadků se soustředí především v okolí koryta řeky, která je domovem řady živočichů. Akci pořádají několik let.

„Podařilo se nám už odvézt tuny odpadků. Většinou se jedná o plastové láhve, igelitové pytle, pneumatiky a další nepořádek, který tvoří naplaveniny z vyšších částí toku. Loni zaměstnanci spolu se studenty sesbírali přes půl tuny. Právě nyní probíhá výsadba zeleně, která odcloní část obce Konská od prašného prostředí za branami hutě. Do nových stromů a keřů firma investuje jen v této části areálu 300 tisíc korun," uzavřela Petra Jurásková.