Příchozí byli různého věku i oblečení, nechybělo masky, oděv v erotickém nádechu i plesová klasika. „Na erotickém plese jsem prvně, ale beru jej jako každý jiný. Celkově mám plesy ráda, proto jsem zde. Oblečení mám klasické, absolutně jsem nevěděla, co jiného bych na sebe oblékla,“ prozradila při vstupu do kulturního domu Martina Fajkusová. „Sejdeme se zde ještě se známými. Na podobné akce chodíváme společně už roky. Přiznám se, že jsem zvědavý, co všechno na plese uvidím,“ doplnil její manžel Roman.

„Pro návštěvníky jsme připravili i vystoupení taneční skupiny Wegets, která je mistrem České republiky v breakdance,“ prozradila Pavla Vittová z pořádající agentury. „Jinak o hudbu se stará skupina Sagar společně s DJ,“ doplnila Vittová, která také prozradila, proč se letos ples konal v kulturním domě. „Je zde mnohem více prostoru, také si můžeme veškerou gastronomii k plesu obstarat sami. Ale hlavní je kapacita, chtěli jsme, aby se dostalo na více zájemců,“ upřesnila Vittová. Při loňské premiéře ve Sviadnově se pořadatelé obávali, zda se lidé nebudou bát přijít z důvodu jeho názvu. „Slovo erotický vzbuzuje určitý strach a obavy. Nám se spíše jedná, aby se příchozí bavili netradičně. Osobně se specializuji na netradiční druh zábavy,“ vysvětlila Vittová.

Přítomní si mimo zábavy užili i nabízeného občerstvení. Například Pavel Štrba, který je účastníkem mnoha mezinárodních barmanských soutěží a cateringových akcí, zde míchal nápoje. „Na erotickém plese máme nabídku šesti koktejlů. Ty jsme přizpůsobili samotné akci, proto jsou laděné mírně, plážově, eroticky,“ prozradil Pavel Štrba, který na plesech míchá nápoje často. „Míchané nápoje jsou nedílnou součásti dnešní moderní doby a patří i k plesům. Lidé nápoje chtějí a na akcích jsou žádané. I když na některých jsou míchané nápoje novinkou, protože tam bývá nápojový lístek postaven na klasice, což je víno, alkohol, nealko a pivo,“ vypočetl Štrba s tím, že jeho klienty na plesích jsou všechny generace. „Mládež pochopitelně míchané nápoje zná, protože se s nimi setkává na různých diskotékách a v podnicích. Ta už ví, co chce. Starší generace zase touží vyzkoušet to, co ještě nezkusila. Proto si nechá i poradit, zeptá se,“ řekl Štrba. „Míchané nápoje patří spíše k ženám. Ale jsou i silnější koktejly, které se podávají jiným způsobem a muži si je rádi dávají,“ upřesnil Štrba, který si i při práci ples užije. „Práce je mi koníčkem, proto rád poznávám lidi nejen u baru, ale i v zákulisí,“ dodal Štrba.

„Líbí se mi tady. Začalo to i dobře, když uprostřed sálu tančila spoře oděná dívka. Prostě hned zkraje to dostalo šmrnc,“ řekl Deníku Marcel Kubalák. „Příští rok půjdeme do erotického plesu zase,“ uzavřela Pavla Vittová.