Prošla totiž rekonstrukcí za více než šest milionů korun, přičemž téměř čtyři a půl milionu korun hradila Evropská Unie a Státní fond životního prostředí, zbylou částku zaplatilo město ze svého rozpočtu. „Rekonstrukce zahrnovala zateplení obvodových stěn i střechy budovy, výměnu oken, pořízení nové fasády a opravu otopné soustavy,“ upřesnila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Kvůli úsporám energie na vytápění školy byla také zazděna přebytečná okna na kratších stranách tříd. „Tím vznikly prostorné stěny, které mohou vyučující využívat pro didaktickou techniku nebo jiné názorné pomůcky, vysvětlila mluvčí. Práce na opravách Naděje začaly letos v červenci a skončily v září.

„Tento projekt města na rekonstrukci Naděje získal podporu z Operačního programu Životní prostředí, který mimo jiné financuje snižování energetické náročnosti veřejných budov a přispívá tak k ochraně životního prostředí. Jeho největším přínosem je kromě snížení energetické náročnosti budovy také jednoznačné zlepšení podmínek pro děti, které základní a mateřskou školu Naději navštěvují. Jde o postižené děti, které potřebují speciální vzdělávací program,“ dodala Jana Matějíková.