„Zatím jsem viděl jen jeden zápas, protože jsem měl šichty. Jinak bych se díval na všechno. Je mi to líto, protože jsem velký fanoušek," pravil 39letý Roman Záveský. Uvažuje o tom, že na boje o medaile si vezme dovolenou. „Stojí mi to za to. Fandím každý rok a zatím hrajeme dobře. Daří se nám, doufám, že to zvládneme a turnaj vyhrajeme. To bych byl špatný fanda, kdybych tipoval horší výsledek," smál se. Rozhodující zápasy nejraději sleduje s přítelkyní v restauraci. „Tam je daleko lepší atmosféra," konstatoval Roman Záveský.

„Zatím fandím spíš doma, až to půjde do finále, tak se půjde do hospody," usmála se 29letá Petra Hrabučáková s tím, že každý rok fandí na maximum.

„Dívám se víceméně na všechny zápasy. Letos se na to dá z českého pohledu určitě koukat," poznamenal Pavel Merenda. Kde hokej sleduje? „Ve finále bych se možná snažil dostat k větší televizi, ale doma je doma," řekl. Domácí prostředí preferuje i 19letý Kryštof. „U nás se u televize vždy sejde alespoň osm lidí. Někdy je nás i patnáct," smál se mladík z Frýdku-Místku. „Letos jsou velké šance na medaili," zdůraznil. „Našim zatím není co vytknout. Hokej raději sleduji doma, je to klidnější," dodal jeho stejně starý kamarád Dominik. Zápasy českého týmu si užívá i školák František Podešva. „Dívám se na ně strašně rád," řekl včera Deníku a dodal: „Letos vyhrajeme!"