Město Frýdek-Místek Faunapark dlouhodobě podporuje. Na obnovu areálu poskytlo již 400 tisíc korun. „Kdyby z nějakých důvodů došlo k výpovědi nájemní smlouvy pro Faunapark, v tom případě Slezan vrátí všechny vložené prostředky do majetku a Faunapark prostředky vrátí městu. Město tedy o nic nepřijde. Díky tomu můžeme o to více financovat a pomáhat Faunaparku,“ uvedl náměstek primátora pro investice a finance Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

I ve výšce 1000 metrů nad mořem je kvůli oblevě sněhu pomálu nebo není vůbec. Na valašských Pustevnách to ale na počtu návštěvníků znát není.
Pustevny bez sněhu. Ani to ale neodradilo turisty či rodiny s dětmi

S novou smlouvou se Faunaparku otevírají další možnosti zvelebování. Nyní se zaměří na pořízení dalších výběhů pro zvířata nebo na obnovu jezírka, potvrdil předseda Spolku pro Faunapark Petr Dvořáček:

„Je to velice dobrá zpráva. Prakticky můžeme ten park posunou trošku dále. Začít se třeba dívat na obnovu jezírka a už nám nikdo nemůže říct, že zvelebujeme soukromý majetek. My naopak se snažíme zvelebovat srdce našich nejbližších, našich dětí a našich spoluobčanů, aby měli i trošku radosti a ponaučení v parku."

Laura, první dítě narozené v roce 2022 v Třinci. Na snímku s maminkou.
Viktorka a Laura. Seznamte se s prvními letošními miminky Frýdecko-Místecka

Spolek pro Faunapark Frýdek-Místek se začal o areál starat před osmi lety. Vlastník Slezan Holding spolku pozemky pronajal za symbolickou cenu a nyní podpisem smlouvy potvrdil, že hodlá areál dlouhodobě pronajímat a podporovat aktivitu spolku.

Díky práci dobrovolníků se zanedbané místo podařilo zkultivovat natolik, že se stává vyhledávaným cílem rodin s dětmi, škol a školek. V roce 2021 navštívilo řadu naučných programů o přírodě a ekologii na 2300 dětí.