V programu vystoupilo přes dvě stě padesát účinkujících z celé severní Moravy i z dalších krajů České republiky, ale také z Polska a Slovenska. Děti a mladí lidé do pětadvaceti let na této mezinárodní přehlídce předvedli ve skupinách i jako jednotlivci to nejlepší, co se během uplynulého roku naučili v nejrůznějších oblastech. Zpívaly, tančily, cvičily, předvedly herecké etudy, ukázky modelingu, sportovních disciplín nebo i dalších dovedností. Sdružení Fedík tímto způsobem dává příležitost mladým lidem předvést své dovednosti na veřejnosti, ale také pomáhá vyhledávat nové talenty, podpořit je a vytvořit pro ně podmínky pro další rozvoj.

Nejmladším účastníkem festivalu byl teprve tříletý Maximus Vaňka, který s doprovodem několika thajských boxerů vystoupil v exhibičním vystoupení, jež bylo pojato jako inspirace pro mladého bojovníka. Maximus dostal jako nejmladší účastník festivalu cenu Talent sportu. Své deváté narozeniny pak svým prvním vystoupením na pódiu oslavila i malá zpěvačka Danielka Máchová.

Naproti tomu svůj um na festivalu předvedli i ostřílení „mazáci“. Na profesionální úrovni bylo například vystoupení taneční skupiny Funky Beat TJ VP z Frýdku-Místku pod vedením Kristýny Blahutové, kterou přátelé Frýdecko-místeckého a třineckého deníku znají i z vystoupení na Dnech s Deníkem. Kristýna Blahutová se účastnila festivalu Fedd poprvé už ve svých osmi letech a od té doby na něj přijíždí pravidelně až do nynějška. Teď už z ní ovšem vyrostla zdatná trenérka a choreografka Funky Beatu.

Nejvzdálenější účastníci festivalu přijeli až z dalekého polského Piotrkowa Trybunalskiego, Opatowa a Woli Krzysztoporskiej. „Od polských pedagogů jsem se dozvěděla, že se polské děti na Fedd připravují průběžně celý rok. Jezdí na různá regionální vystoupení v Polsku, která však považují spíše za generálky. Podle hlavního choreografa a člena poroty Pavla Zioly je pro ně náš festival Fedd vyvrcholením příprav a forma evropského standartu,“ vysvětlila duchovní matka a hlavní organizátorka festivalu Bronislava Brixová-Matušková. O popularitě festivalu svědčí i to, že děti a mládež předváděly během hlavní páteční části programu své umění nonstop zhruba šest hodin.

Festival začal v palkovickém kulturním domě a v Palkovicích a pokračoval na třech místech. Kromě kulturního domu nadané děti zaplnily i místní tělocvičnu a sál restaurace Pod Habešem, kde pak po 18. hodině také proběhl slavnostní gala večer a diskotéka. V sobotu pak přehlídka pokračovala nejlepšími přestaveními v Domě kultury Frýdek. Účastníci si mohli také na předváděcí akci vyzkoušet jízdu na BX Tempo motorkách a čtyřkolkách.

FEDD: INSPIRACE PRO MLADÉHO BOJOVNÍKA
Tříletý Maximus Vaňka byl nejmladším účastníkem mezinárodního festivalu dětských dovedností Fedd, který o víkendu proběhl v Palkovicích a Frýdku-Místku. Malý thajský boxer Maximus vystoupil v exhibici, která byla pojata jako inspirace pro mladého bojovníka.
Letos proběhnul už patnáctý ročník festivalu Fedd. Zúčastnilo se ho přes dvě stě padesát účinkujících z České republiky, Slovenska a Polska. Talentované děti a mladí lidé do pětadvaceti let předvedli to nejlepší, co se během uplynulého roku naučili. Jako host se během programu představila například i zpěvačka, moderátorka a semifinalistka soutěže X-factor Kateřina Kouláková nebo dlouholetá účastnice festivalu Fedd, vítězka několika ročníků a vítězka Mezinárodních festivalů, zpěvačka Eva Burešová. Festival po oba dny doprovázel i country soubor Palkovjanek. „Obec Palkovice připravila dětem velice kvalitní prostředí pro uspořádání akce,“ konstatovala duchovní matka a organizátorka festivalu Fedd Bronislava Brixová Matušková.
Porota měla velmi těžký úkol z plejády účinkujících vybrat ty nejlepší. Ve zpěvácké kategorii dětí do deseti let nakonec zvítězil Rafal Kozik z polské základní školy Rybnik, druhý skončil Květoslav Koulák z palkovické základní školy a třetí se umístila Anna Bonczyk z polského města Zory. Ze stejného města jsou i vítězové v kategorii zpěváků do 15 let Piotr Tlustochowicz, Sandra Szymczyk a Aneta Witosz. Mezi středoškolskými zpěváky byla nejlepší Malwina Masternak z polského Opatowa a Kamila Ciupek a Aurelia Krzakala z města Zory. V pohybové kategorii se nejlépe umístily skupiny No rules z Opatowa, Aerobik z města Piotrkow Trybunalski a Funky beat z Frýdku-Místku. Zvláštní cenu získala Taaka kropa z DK Zory, cenu poroty dostal soubor Palkovjanek z Palkovic, cenu organizátora obdržel Funky beat z Frýdku-Místku a cenu Talent sportu má tříletý Maximus Vaňka z Frýdku-Místku.