Akci zahájila v šestnáct hodin obnovená kapela Hrozen, která příchozím nabídla čerstvou tvorbu v novém složení a s novým zvukem. Následně se představilo hudební uskupení Longital, které má za sebou už deset let koncertování po celé Evropě i v Americe. Potlesk si zasloužila i alternativní hvězda Květy, která svou originalitou dokáže nejen překvapit, ale také i strhnout. Radost přivezla kapela Simcha, která hraje tradiční židovskou klezmerovou muziku.

Ryzí experimety na posluchače vyzkoušela dvoučlenná kapela Biorchestr, svižný alternativní pop vystřihla mladá kapela Maybe Different. Každému posluchači se líbilo něco jiného. „Mě nejvíce dostala právě skupina Maybe Different z Třince, kde se v poslední době vyrojilo více zajímavých formací. Jejich styl je můj šálek kávy,“ zamyslel se po jejich vystoupení čtyřicetiletý Tomáš Bílek z Frýdku-Místku, jenž se přiznal k tomu, že na tomto festiválku před několika roky se skupinou Ohnivá zem taky vystupoval. „Hráli jsme takový keltský rock. Když si o tom tak vyprávíme, už mi skládání a živé hraní začíná pomalu chybět,“ pousmál se Tomáš Bílek.

Ve farním kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku se v rámci programu Noc kostelů o den dříve slavnostně otevřela Galerie Věž. Zájemci zde mohou vidět stálou expozici „Pohledy do dějin farnosti Frýdek“. Věž je otevřena až do 11. 9. 2011 vždy v pátek, sobotu a neděli. Vstupné je dobrovolné. Projekt svatojánské věže se podařilo realizovat díky podpoře Nadace OKD. Na provoz přispěli: Moravskoslezský kraj a Statutární město Frýdek-Místek. Galerii Věž provozuje sdružení Filip Neri.