Obec Krásná zaznamenala neobyčejný úspěch. Přihlásila totiž svůj propagační film „Krásná – dědina pod Lysou horou“ do letošního ročníku soutěže Tourregionfilm, která probíhala v rámci filmového festivalu Toutfilm v Karlových Varech. Film v konkurenci 85 soutěžících filmů z celé České republiky zabodoval a získal Cenu poroty v I. kategorii. Oceněný propagační film je nyní možné shlédnout například v okolních informačních centrech nebo na letišti v Mošnově.

„Obec už předloni požádala krajský úřad o dotaci v rámci grantového schématu Jednotný komunikační styl. V rámci projektu vzniknul nejen propagační film, ale i celý informační systém v obci,“ vysvětlila starostka Krásné Pavla Bohačíková (ODS).

Obyvatelé i návštěvníky Krásné při vjezdu vítá šest vítacích a loučících tabulí, v obci jsou rozmístěny čtyři informační panely s mapami celého údolí a turistickým informačním systémem. Příchozí také v obci nezabloudí díky sedmi sloupkům se směrovkami a čtrnácti cedulím informujícím o názvech autobusových zastávek. Pro specifické příležitosti obec pořídila i drobné propagační předměty, pět druhů tištěných propagačních materiálů ve čtyřech jazycích a propagační film na DVD pojmenovaný Krásná – dědina pod Lysou horou.

„S těmito propagačními materiály už jsme se letos zúčastnili například brněnského veletrhu cestovního ruchu, kde jsme sklidili obrovský úspěch. Nevystupovali jsme pod záštitou žádného většího města nebo územního celku, ale vystavovali jsme samostatně jako obec Krásná – a přesto dokázali mezi návštěvníky vzbudit neobyčejný zájem,“ pověděla starostka. Doplnila, že velmi pozitivní ohlasy sklízejí i velmi příjemně zpracované a přehledné internetové stránky obce s adresou www.obec-krasna.cz.

Celkové výdaje na projekt byly vyčísleny na 1,66 milionu korun, přičemž 90 procent z této částky, což je 1,49 milionu korun, hradila Evropská unie a zbývajících deset procent obec. „Bylo to pro nás velice výhodné. Obec měla příležitost se skvěle zviditelnit, přičemž pouze ze svého rozpočtu by si takovou komplexní propagaci nikdy nemohla dovolit,“ konstatovala starostka. „Občané i turisté tyto aktivity vnímají jako ohromný úspěch. Už teď registrujeme velmi dobré ohlasy z celé České republiky i ze zahraničí,“ uzavřela Pavla Bohačíková.