„Součástí letošního ročníku festivalu Sweetsen fest bude v areálu TJ Slezan i letní kino, které bude zcela zdarma. V den zahájení se zde budou promítat frýdecko-místecké experimentální filmy a klipy. Celý tento blok bude o Frýdku-Místku," slíbil zakladatel Sweetsen festu a předseda Filmového klubu Frýdek-Místek Petr Korč. Připomněl, že desátý ročník benefičního festivalu proběhne od 27. do 29. června. Projekce v letním kině pořádá zmíněný filmový klub, hudební klub Stoun a Národní dům Frýdek-Místek s podporou města.

„To jsem opravdu moc ráda, už loni jsem byla na několika projekcích, které byly super. Ta atmosféra byla pokaždé skvělá. Sledovat dobrý film pod nočním nebem s hvězdami nad sebou je něco fantastického. Určitě ráda přijdu znova," svěřila se Jana Michnová z Frýdku-Místku. „Letní kino asi letos navštívím, když je ta možnost. Je to zcela jiný zážitek, s tím rozhodně souhlasím," dodal Karel Janek z Frýdku-Místku.

Na lákavé zpestření sobotních prázdninových večerů se mohou těšit také malí i velcí Třinečané. Letní kino má letos ve městě premiéru. Filmy pod širým nebem se budou po setmění promítat v areálu letního koupaliště, a to jednou za čtrnáct dní. S novinkou přichází hutnické město ve spolupráci se svými příspěvkovými organizacemi, kinem Kosmos a STaRS Třinec.

„Mně se ten nápad líbí, uvidíme, co to udělá s diváky, protože letní kino tady ještě nikdy nebylo. Alespoň o tom nevím," potvrdila ve čtvrtek ředitelka kina Dagmar Cholewová. „Promítání zahájíme v sobotu 29. června ve 21.30 hodin českou rodinnou komedií Kozí příběh: Pověsti staré Prahy," dodala ředitelka.

Více přinese páteční Frýdecko-místecký a třinecký deník