Na místecké náměstí Svobody dorazila v sobotu dopoledne například Věra Kročková ze Sedlišť. „Na tento folklorní festival chodím pravidelně – a vždycky v sobotu, kdy je to podle mě nejpěknější. Lákají mě soubory, kroje, líbil se mi i ranní průvod. Chci se tady odreagovat, zapomenout na každodenní shon," poznamenala šestašedesátiletá žena, jež se těšila na vystoupení účinkujících z exotických zemí. „Je to jiná mentalita. Celkově je to zajímavá akce," poznamenala.

V sobotu panovalo příjemné počasí s teplotami do dvaceti stupňů.

„Je to lepší, než kdyby bylo vedro," poznamenala sedlišťská důchodkyně, která si vystoupení stovek účastníků vychutnávala na lavičce za pódiem.

Na festivalu se dobře bavil i sedmnáctiletý Martin Kočiš. „Jsem z Kaviné a přijel jsem tady za babičkou. To ona mě na festival vytáhla," smál se mladík. „Jsem tu poprvé a musím říct, že se na to těším. Už po několika vystoupeních vidím, že to má něco do sebe. Je to hudba, která se nezapomíná. Má to nějakou historii, to je vidět, a i ty kroje jsou rozhodně zajímavé," konstatoval Martin Kočiš na místeckém náměstí.