Čtrnáct dní po metalovém HellPdays a týden po multižánrovém Sweetsenu startuje ve Frýdku-Místku další festival. FM City Fest se koná v areálu bývalé textilky Slezan, kde ve čtvrtek finišovali s úpravami areálu, stavbami dvou pódií a chystáním stánku. Prvním návštěvníkům už také měnili lístky za pásky na ruku, které opravňují ke vstupu. Deník byl na místě. 

Ilustrační foto.
Léto a skřípění zubů motoristů - silnice Frýdecko-Místecka pod tíhou oprav

„Brány otevíráme v pátek ve dvě hodiny odpoledne a už o půl třetí se lze těšit na Pekaře, který bude prvním z účinkujících,“ prozradila Tereza Frenklová z pořadatelského týmu. Ten neskrývá nadšení, pátý ročník FM City Festu ve Frýdku-Místku je totiž předem beznadějně vyprodán. Lístky na „největší párty léta“, která slibuje roztančit celé město, šly na dračku.

„Hned po škole jsme si šli pro pásky. O den dříve, abychom se nemusely zítra stresovat a starat se,“ hlásila reportérovi Deníku parta studentek ve frontě, v níž čtyřiadvacet hodin před zahájením FM City Festu stály desítky lidí. U stánků se dalo zjistit, že Ragegast desítka bude na čepu za osmačtyřicet, dvanáctka za dvaapadesát korun.

K TÉMATU

FM City Fest, kdo všecho vystoupí 

Kdo si pospíšil a zajistil vstupenky, toho v textilce čeká v pátek kromě Pekaře také Vypsaná fixa, Horkýže Slíže, Mig 21, Mirai, Annabelle, Sofian Medjmedj, Skyline, Calin, Doga, George Whistler, Marley Wildthing, Echo a ve stand-up řečnické zóně Josef Polášek, Petr Švancara a Jaromír Nosek.

Vypsaná fixa.
Tipy na víkend v kraji. Na Frýdecko-Místecku FM City Fest i vojenské tábory

V sobotu je pak na programu gastronomická přehlídka Pojez, Adela, Milan Malinovsky, T1M3Land, Xindl X, Pokáč, Ewa Farna, Poletíme?, Tomáš Klus, Dubioza Kolektiv, Pam Rabbit, We Are Domi, Noisy Pots, Jaroslav Uhlíř, Michal Hrůza a Kali. Stand-up obstarají Kristýna Leichtová, Robin Ferro, Štěpán Kozub a Petr Jablonský.