Bourací práce zde probíhají právě v těchto dnech. "Dolů" jdou stavby bývalé vrátnice a jídelny. Dnes již nevyužívané části se k charakteru objektu nehodí ani architektonicky. "Ty budovy navíc stínily i v dopravě do areálu a částečně zasahovaly i do cesty okolo," vysvětluje Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding, která daný objekt vlastní.

Jedna se o místo, které mají lidé ve Frýdku-Místku lidé rádi. Koná se tu například populární FM City Fest a další. "Další využití? Vše je v tuto chvíli ve fázi zavžování, jednáme také s městem. Každopádně i do budoucna bychom areál rádi využívali právě k pořádání akcí v oblasti kultury a podobných," doplnil pro Deník Jiří Karásek.

Zrušením ohrožená pošta č. 13 ve Frýdku, 31. 3. 2023.
Odsouzení a nepochopení, tak brali lidé zprávu o ohrožení pošt ve Frýdku-Místku

"Bourání probíhá v souladu s memorandem uzavřeným mezi městem a společností Slezan Holding, která areály vlastní a spravuje. Úpravy se nedotýkají žádné z industriálních budov, které jsou díky memorandu pod ochranou před zásahy a bouráním. Zanedbané slezanské areály jsou postupně navraceny do urbanistické struktury města a obnovená industriální architektura se má stát součástí vzhledu a trvalou značkou Frýdku-Místku," doplnila pak mluvčí magistrátu města Frýdek-Místek Jana Musálková Jeckelová.