Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté se těší na kvalitní zázemí

Frýdek-Místek – Rekonstrukce areálu fotbalového stadionu ve frýdecko-místeckých Stovkách se naplno rozjíždí. V polovině září budou mít zdejší mládežníci postavený nový objekt se šatnami.

18.5.2010
SDÍLEJ:

Sportovní ředitel fotbalového klubu z Frýdku-Místku Radomír Myška (vlevo) si prohlíží stavbu nového objektu společně s náměstkem primátorky města Frýdku-Místku Petrem Cvikem.Foto: Deník/Robert Schedling

Po získání fotbalového stadionu Stovky do majetku města Frýdek-Místek bylo rozhodnuto o rekonstrukci zdejšího stadionu. V roce 2009 byla nejprve zpracována projektová dokumentace a počátkem letošního roku proběhlo otevřené výběrové řízení na dodavatele této veřejné zakázky.

„Počátkem března uzavřelo město smlouvu se zhotovitelem, společností VOKD a.s., následně pak 15. března bylo firmě předáno staveniště,“ řekl náměstek primátorky města Frýdek-Místek Petr Cvik. V této chvíli již byly vytýčeny existující inženýrské sítě na staveništi, zahájeny výkopové práce a příprava na zajištění všech dalších potřebných dodávek, materiálů a služeb.

Termín dokončení stavby je 15. září 2010 a náklady na stavební práce budou činit bezmála 60 milionů korun. „Již v loňském roce byla realizována rekonstrukce škvárového hřiště na hřiště s umělou trávou, kde se dá díky umělému osvětlení trénovat prakticky celý den. Tato investice přišla na necelých 19 milionů korun,“ prozradil Cvik.

„Veškerá jednání se započala před dvěma roky. Mezi tu dobu proběhlo nespočet schůzek a jednání. Zásluhou pracovní skupiny v čele s náměstkem Cvikem vše zdárně funguje a pokračuje. Pro nás to sice bude teď v těch pracovních podmínkách obtížné, ale to musíme překlenout, vždyť zde vyroste velice kvalitní zázemí. Další velkou pomocí je zavlažení našich travnatých hřišť. To znamená, že kromě umělé trávy budou ve Stovkách další tři přírodní hřiště s vlastním zavlažováním. Po zabudování drenáží budeme chtít hřiště za cestou zrekonstruovat, aby bylo následně plnohodnotné kvalitnímu tréninkovému procesu,“ doplnil informace o probíhajících změnách ve Stovkách sportovní ředitel Fotbalu Frýdek-Místek Radomír Myška.

Na rekonstrukci stadionu Stovky si město Frýdek-Místek zažádalo o dotaci z evropských fondů (Regionální operační program v rámci Integrovaného plánu rozvoje, pozn. red.) ve výši 74 778,9 tisíc Kč. Celkové náklady by měly činit 81 014,2 tisíc Kč (uvedené náklady zahrnují i náklady na realizaci hřiště s umělou trávou, pozn. red.).

Pro přípravu mladých fotbalistů je potřeba nejen kvalitní plocha, ale také i kvalitní zázemí. A to ve Stovkách za pár měsíců vyroste. „V nové budově, která bude navazovat v zadní části parkoviště na budovu hlavní tribuny, se bude nacházet šestnáct šaten. To znamená, že zde najdou své zázemí všichni naši mládežníci včetně přípravek. Dále zde bude klubovna, kanceláře pro trenéry, prádelna, sušárna, sklady sportovního materiálu, místnost pro údržbu a posilovna,“ vypočítává Myška.

Ten dále ocenil přístup města, které se rozhodlo nakoupit pro všechna mládežnická družstva dresy v hodnotě 500 tisíc Kč. „Frýdecko-místečtí fotbalisté tak vlastně budou v těchto dresech reprezentovat nejen svůj vlastní klub, ale také i samotné město,“ pochválil si spolupráci s fotbalisty Cvik. „My musíme městu za finanční podporu na nákup nových sad dresů poděkovat. Pro nás je to velká materiální pomoc,“ doplnil Myška.

REKONSTRUKCE STADIONU STOVKY

- výstavba nového objektu se šatnami pro mládež,
včetně sociálních zařízení a vybavení šaten
- rekonstrukce zastřešení hlavní tribuny a osazení novými sedačkami
- rekonstrukce nezastřešených tribun
- výstavba malé zastřešené tribuny u hřiště s umělým povrchem
- rekonstrukce vstupních bran a pokladen
- instalace zavlažovacího systému všech tří travnatých hřišť
- vybudování chybějící splaškové kanalizace
- instalace nové časomíry

Autor: Robert Schedling

18.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři. 

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení