Původní typ trávníku už nesplňoval podmínky pro profesionální soutěže a nebylo možné ho udržet v potřebné kvalitě. „Byl tvořen z velké části takzvanou lipnicí roční, která pro fotbalové trávníky není vhodná. Původní trávník byl kompletně stržen, plocha byla doplněna novou vegetační vrstvou a v červnu byl zasazen nový trávník, určený speciálně pro fotbalová hřiště,“ vysvětlil ředitel STaRS Radek Procházka.

Pracovníci STaRS teď dodávají fotbalovému pažitu potřebnou zásobu živin, zavlažují ho a pravidelně kosí, tak aby zajistili jeho dobrou kvalitu pro tuto i následující sezony. O jeho dobrou kondici se bude starat rozšířený závlahový systém, který byl doplněn o tři nové postřikovače, a jejich celkový počet tak stoupl na šestnáct.

„Nyní dojde ještě k provzdušnění trávníku a bude pokračovat jeho pravidelná údržba, tak aby dobře zakořenil a byl dostatečně hustý,“ dodal Radek Procházka s tím, že k postupné zátěži bude travnatá plocha připravena v srpnu. „Jsme velmi potěšeni, že výměna travnaté plochy získala podporu města Třince. Nový trávník bereme tak trochu jako dárek ke stému výročí, které odstartujeme už příští rok,“ řekla mluvčí FK Fotbal Třinec Irena Huťková.

Třineckým fotbalistům úvod nového ročníku druhé ligy vyšel.
Třinec uspěl i podruhé, ale ztratil výhru