Hlavní silnice nově povede od kolejí směrem vlevo na Staré Město.

„K tomuto kroku obec přistoupila na základě vyhodnocení situace v ranních hodinách, kdy hustotu provozu zvyšují rodiče vozící děti do školy a navíc vozidla z průmyslové zóny ve Starém Městě - Na Zbytkách. Na plynulosti dopravy se kriticky podílí rovněž železniční přejezd, který v ranní špičce navyšuje hustotu provozu,“ popsal Libor Bělík, velitel Obecní policie Baška.

Pro zklidnění dopravy v obci a co nejsvižnější vyvedení vozidel z centra už v průběhu listopadu měnili přednost v jízdě i na mostě u restaurace Bašťanka. Dříve ji měli přijíždějící od Starého Města, nově ji dostali jedoucí od křižovatky, na níž je řeznictví Hájek. V obou směrech bylo doplněno upozorňující návěští.

Ledovka. Ilustrační snímek
Česko pokryje ledovka. Bude se tvořit po celé zemi, varují meteorologové

„Až pominou mrazy, bude specializovaná firma schopna aplikovat nátěry na vozovku s vyznačením změny přednosti na křižovatce silnic II/477 na Staré Město a Frýdek-Místek a III/48428 na Pržno a Frýdlant nad Ostravicí,“ řekl Bělík s tím, že pro zvýšení průjezdnosti byl dodán i požadavek na úpravu intervalu přechodu pro chodce před základní školou, kdy obec chtěla zvýšený časový průjezd pro motorová vozidla.

„Po změně přednosti v jízdě dbejte zvýšené opatrnosti,“ upozornil do budoucna velitel strážníků z Bašky. Zvlášť opatrní by měli být řidiči, kteří zde jezdí pravidelně a za desítky let si zvykli ze směru od Pržna automaticky odbočit vlevo k vlakovému přejezdu s tím, že mají přednost. Po změně značení budou totiž nově na vedlejší silnici.