A opět se kolem stolů zaplněných fotoaparáty starými i novými, jako i dalším potřebným příslušenstvím či odbornou literaturou, pohybovaly davy příznivců snímků barevných i černobílých.

 

Burza, soutěž, beseda

„Akce se koná dvakrát do roka a pravidelně na ni chodí zhruba šest set lidí. Kromě burzy fotoaparátů a dalšího příslušenství bývá její součástí také soutěž amatérských snímků, které hodnotí návštěvníci. Pozván bývá také nějaký významný fotograf, který vystaví své snímky, ale také s lidmi beseduje,“ přiblížil část programu František Havlíček, předseda ostravského Fotoklubu. Oním významným fotografem, který v sobotu v Ostravě besedoval, byl Gustav Aulehla z Krnova.

Martin přijel až z Třince

Naopak zcela na začátku možné fotografické kariéry byl Martin Čala, sedmnáctiletý návštěvník fotoburzy, jenž přijel až z Třince. „Focení mě začalo bavit. Zatím používám digitální kompakt a snímky pak upravuju na počítači. Chtěl bych se tady ale podívat po nějaké zrcadlovce na film, protože to má zase jiné kouzlo,“ vyjádřil se mladý amatérský fotograf. „U klasických fotoaparátů je kouzlo v tom, že člověk musí zachytit ten správný okamžik, počkat si na něj. Taky bych chtěl fotky sám vyvolávat v tmavé komoře. Prostě obě techniky mají něco do sebe. Snad tady načerpám dost inspirace,“ dodal ještě Čala.