Podle informací ze sociálních sítí tam lidé v autech v pondělí čekali v některých případech až hodinu a půl. Deník se vydal zmapovat situaci v místě v úterý dopoledne.

Podle strážníků, kteří na místě dle potřeby řídili dopravu, to bylo o něco lepší než v pondělí, přesto se čekací doba pohybovala okolo hodiny.

„Fronta se pohybuje, dá se to. I tak si lidé ale počkají možná až hodinu,“ řekl strážník.

Obchodní řetězce či nákupní centra budou na svátek 17. listopadu otevřené. Na tento státní svátek se nevztahuje zákaz prodeje pro provozovny nad 200 metrů čtverečních
Obchody zůstanou na státní svátek 17. listopadu otevřené. Mnohé lákají na slevy

„Přijel jsem před devátou, a jak vidíte, jsem těsně před bránou, takže ještě tak deset minut,“ prozradil pět minut po desáté hodině pan Václav, kterého na test poslal jeho ošetřující lékař.

Rezervace vše urychlí

Podle mluvčí Nemocnice Třinec Ireny Sikorové Nožkové stojí za problémy nárůst lidí v karanténě.

„Také hodně školáků je v karanténě a rodiče s dětmi musí přijít na PCR test. Přestože máme rezervační systém, mnoho lidí chodí se žádankou od lékaře bez objednání a toto pak zdržuje. Faktem ale je, že rezervační systém máme plná. Teď (úterý v poledne – pozn aut.) máme volné termíny až v pátek,“ řekla mluvčí nemocnice.

Hyundai Staria
Hyundai čeká "lehce odpočinkový příští rok. Zásadní novinky přijdou v tom dalším

Zařízení už zveřejnilo aktuální informace na svých webových stránkách a facebooku. „Ve středu, v sobotu a neděli budeme brát pouze žadatele na indikaci lékaře a z hygieny a pouze registrované,“ tvrdí mluvčí nemocnice. Odběrové místo na PCR testy u třinecké nemocnice finguje denně od 7 do 15 hodin.

„Ve 14 hodin ochranka frontu ukončí, a nově příchozí posílám pryč, pokud nejsou objednaní. Zhruba tu hodinu nebo i déle se pak otestují ti, kdo zbyli,“ dodal Irena Sikorová Nožková.

Při mezinárodním cvičení Ample Strike 2021 šest stovek vojáků a dvě desítky českých i zahraničních letadel nacvičovaly sladění činnosti předsunutých leteckých návodčích s posádkami letadel a veliteli pozemních jednotek
Místa, kde cvičí vojáci. O práci v armádě je zájem, nejvíce o pozici střelce

V Třinci jsou ještě další dvě mobilní odběrová místa. Proč tedy většina lidí chodí na testy do nemocnice? „Ta mobilní místa neberou žádanky od hygieniků a více se zaměřují na samoplátce. A lidé asi více důvěřují odběrovému místu v nemocnici, proto chodí k nám,“ myslí si mluvčí nemocnice.