Na ploše téměř 14 800 metrů čtverečních bude k dispozici zákazníkům více než šedesát obchodů, supermarket, 5D kino i restaurace, kavárna a provozovny rychlého občerstvení. Čtyřdenní program v hlavní pasáži vyzdobené vánočními dekoracemi bude předzvěstí blížícího se adventu. Děti se mohou těšit na soutěže v duchu zimních radovánek, kreslení na obličej, tvoření vánočních dekorací v kreativních dílnách a další aktivity. Pro ně i ostatní návštěvníky bude také k dispozici portrétistka nebo speciální fotokoutek, ve kterém si užijí spoustu zábavy a odnesou si odtud vtipné fotografie.

Na pódiu se během všech dnů slavnostního openingu vystřídají i místní zájmová sdružení a soubory s řadou kulturních a pohybových vystoupení. „Se svým programem se zde představí Funky Beat a Activ, sbor a cimbálovka Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku, taneční soubor Ostravička nebo třeba družstvo jedenáctinásobných mistryň republiky v moderní gymnastice z 11. ZŠ ve Frýdku-Místku," prozradila ředitelka centra Petra Bujnošková a dodala: „Prostor a odměnu ale dostane každý, kdo v něčem vyniká a bude mít zájem představit své schopnosti a um během Talentmánie našeho obchodního centra."

Výstavba obchodního centra začala na podzim roku 2013. Na prodejní ploše vzniklo na jednom místě 69 obchodních jednotek, díky nimž se stane Frýda největším obchodním centrem ve Frýdku-Místku. Investice v celkové výši 700 milionů korun zahrnují i revitalizaci okolí centra a břehu řeky Ostravice. Součástí obchodního komplexu je i velkokapacitní parkoviště pro 600 vozů. Otevřením centra vznikne přes 200 nových pracovních míst.

Čtěte také: OBRAZEM: Jak zmizela hala a vyrostlo obchodní centrum