Strážníci by měli úzce spolupracovat se státní policií, proto se v minulém týdnu potkali zástupci města s vedením dopravního inspektorátu.

Policisté magistrátu potvrdili, že ruční radary v současné době nevlastní a jejich pořízení by přivítali jako nástroj možného uklidnění dopravní situace ve Frýdku-Místku.

Problematická místa jsou známá, ve městě se ovšem měří pouze za jízdy ze specializovaných vozidel, i proto, že bývá obtížné vytipovat místa, kde lze následně bezpečně „likvidovat přestupky". Obě strany se shodly, že mohou akceptovat smíšené hlídky, radar by město mohlo dopravnímu inspektorátu i přímo zapůjčovat. Pokuty může vybírat státní i městská policie.

„Radary jsou na některých místech jedinou možností, jak některé tipy řidičů přimět k tomu, aby jezdili pomalu. Chceme působit psychologicky. Aby se vědělo, že ve městě měříme," uvedl náměstek primátora Karel Deutscher.

„Rozhodně nebudeme chtít po strážnících, ať se schovávají někde za sloupem. Místní lidé si dají pozor, do síta by měli padat hlavně projíždějící. Prostě nechceme, ať někdo na výjezdech z města, například v Lískovci nebo na Bruzovské, jede devadesátkou," přiblížil hlavní smysl uvažovaného opatření Deutscher, podle kterého by se preventivní akce časem zaměřily i na dodržování rychlosti uvnitř sídlišť.