V rozmezí od nedělního do pondělního odpoledne musel vrtulník záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovat hned u tří vážných případů. Všechny měly jednoho společného jmenovatele, byl jím pád z výšky.

„V neděli před šestnáctou hodinou byli záchranáři volání do Holčovic na Bruntálsku. Důvodem byl pád čtyřicetiletého muže, ten při práci na střeše spadl z výšky okolo pěti metrů a utrpěl těžké poranění dolní končetiny,“ prozradil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Další dva vzlety vrtulníku si vyžádaly události na Frýdecko-místecku. „V pondělí dopoledne spěchaly týmy Zdravotnické záchranné služby do Malenovic. Tam spadl z několikametrové výšky šestapadesátiletý muž a přivodil si otřes mozku spolu s poraněním hrudníku,“ uvedl Humpl.

Jen pár hodin po návratu z Malenovic musel vrtulník do vzduchu znovu, tentokrát mířil na Hukvaldy. „Zde došlo k pádu jedenaosmdesátiletého muže při opravě komínu. Z terasy, na kterou dopadl, jej museli sundat hasiči za pomoci plošiny. Zasahující lékař u muže zjistil poranění hlavy a páteře,“ zmínil mluvčí moravskoslezských záchranářů.

„Pacient z Hukvald byl přepraven do spádové nemocnice, muži z Malenovic a Holčovic byli dopraveni do ostravské fakultní nemocnice,“ připomenul Humpl s dodatečným apelem: „Letní sezona je časem intenzivních prací při opravách a úpravách rodinných domů a chat, či chalup. Na místě je proto připomenout a vyzvat všechny, aby dodržovali základní pravidla bezpečnosti při provádění takovýchto prací. Pády z výšky jsou bohužel častými úrazy, které mohou mít velmi vážné následky.“