Výsledek Pirátů lze považovat za výrazný volební úspěch a stali se volebním skokanem v okrese. Do krajského zastupitelstva se z okresních Pirátů dostal Leonard Varga. Výsledek ČSSD naopak signalizuje výrazný propad v preferencích voličů. Strana, kterou zastupuje primátor Michal Pobucký, poklesla z minulého druhého místa v krajských volbách až na místo páté a ztratila téměř 10 procent voličů. Do krajského zastupitelstva se ale primátor dostal, stejně jako jeho náměstci Marcel Sikora z KDU-ČSL a Radovan Hořínek z hnutí ANO. 

Volební štáb ANO 2011, 3. října 2020 v Ostravě. Ivo Vondrák.
Hejtman Ivo Vondrák: Budeme se bavit o rozšíření stávající koalice!

Zklamání může převládat i v KSČM u které došlo také k výraznému poklesu voličů a balancovala na hranici 5 procent. Nad pětiprocentní hranici se dostalo ještě hnutí SPD. Volební účast byla v okrese Frýdek-Místek 34,73 procent voličů.

Do senátu?

Volby do Senátu ve volebním obvodu č. 69 ve Frýdku-Místku byly velice vyrovnané a žádný z kandidátů neměl výraznou převahu. Nejvíce hlasů obdržel od voličů dosavadní senátor Jiří Carbol, který je starostou obce Dobrá. V těsném závěsu jej následovala Helena Pešatová, starostka města Frýdlant nad Ostravicí, která byla jedinou ženou na kandidátce tohoto volebního obvodu.

Na třetí, nepostupovou pozici se dostal Radim Bača, starosta z Palkovic. Voliči ve volebním obvodu Frýdek-Místek preferovali místní politiky a starosty před méně známými jmény bez ohledu na stranickou příslušnost. Do první pětky se dostal ještě Radim Mamula z hnutí ANO a Pavol Lukša, starosta Čeladné.

Volby 2020 v Moravskoslezském kraji.
Toto jsou noví zastupitelé Moravskoslezského kraje. Podívejte se na ně!