Návštěvníci zámku se mohou těšit na novou interaktivní expozici, která je zavede z města do hor a seznámí se s faunou a flórou Beskyd, s tradičními řemesly, způsobem obživy, náboženskými zvyky a tradicemi i dějinami turistiky našeho regionu.

Expozice se rozkládá přes celé patro jihovýchodního křídla zámku a bude instalována do osmnácti místností včetně učebny určené pro muzejní lekce. „Věříme, že nová expozice splní veškeré potřeby dnešního návštěvníka,“ uvedl Stanislav Hrabovský, ředitel Muzea Beskyd.

Voda poškodila stropy v ZUŠ Frýdek-Místek.
Déšť poškodil frýdeckou ZUŠ, kde se opravuje střecha
Ilustrační foto.
VIDEO: Honička v Čeladné. Policisté chytali prchajícího řidiče

Bezbariérovosti expozice bylo docíleno instalací plošin, v patře bylo zřízeno sociální zázemí. Většího komfortu, jak pro návštěvníky tak pro sbírkové exponáty bylo dosaženo výměnou oken v celém patře zámku. Renovován byl také systém vytápění.

Prostory nové expozice budou vybaveny elektrickou požární signalizací, kamerovým systémem i elektronickým zabezpečovacím zařízením. Revitalizace zámku včetně obnovy expozice bude stát 58 milionů korun a nová expozice se má návštěvníkům v interaktivní podobě odhalit ještě v letošním roce.

Vchod do kavárny a restaurace Radhošť ve Frýdku-Místku.
O frýdeckou kavárnu Radhošť se postará místní škola

Stavební práce neprobíhají jen v interiérech zámku, ale došlo i k výměně dlažby na nádvoří včetně všech sítí. Dřívější ne zcela vhodná pískovcová dlažba byla nahrazena velkými pískovcovými kostkami těženými v lomu východočeského Božanova. Na opravu dlažby včetně výměny inženýrských sítí byly vynaloženy prostředky ve výši 7,4 milionů korun.

Práce na výměně dlažby i nádvoří zámku trvaly i se zimní přestávkou půl roku. První akcí po rekonstrukci na zámeckém nádvoří byl koncert muzik v rámci Mezinárodního folklórního festivalu. „Rádi bychom v následujících letech získali prostředky na revitalizaci zámeckého parku, dokončení opravy fasády i revitalizaci dalších prostor zámku,“ doplnil Stanislav Hrabovský.

Ilustrační foto.
Hřbitov v Lískovci prošel stavebními úpravami
Ilustrační foto.
V tělocvičnách ve Frýdlantu se vymění elektroinstalace