To jsou výsledky, které si města vybojovala na vedení státního podniku Česká pošta. Na uzavření tří ze stávajících šesti úřadoven v každém z nich se patrně ale nic nezmění.

„Prioritou je, aby se lidí negativně nedotklo rušení dvou menších poboček, které bude ze strany pošty nevyhnutelné a neměnné. Výsledek jednání s jejími zástupci je ale velmi dobrý, významným posunem je, že občané budou moci využívat služby obou hlavních pošt až do šesti hodin večer i celé sobotní dopoledne, navíc budou přepážky maximálně vytížené. Budeme tak mít dvě plnohodnotné velké pošty, které odpovídají velikosti Frýdku-Místku. Jako město jsme v rámci jednání dosáhli maxima,“ upřesnil frýdeckomístecký primátor Petr Korč. Místecká pošta na Antonínově náměstí přijme dokonce pět lidí jako posily a frýdecká v Sadové ulici nově zapojí k obsluze všechny zdejší přepážky.

Lašsko-valašské setkání bude 1. května u Radegasta.
Království lašské má letos opět nabitý program

Česká pošta trvala na uzavření dvou menších poboček v ulicích 1. máje na sídlišti Riviéra v Místku a v Heydukově ulici u kulturního domu ve Frýdku. Stane se tak od 1. července, kdy také vejdou v planost městem vyjednané změny. Provoz úřadoven v Lískovci a Chlebovicích se nemění.

Třinecké obyvatele rozlítila zejména zpráva o plánovaném konci pošty v Tescu ve Frýdecké ulici a primátorka Věra Palkovská také o ní jednala s Miroslavem Štěpánem, generálním ředitelem České pošty. A výsledek? Pobočka s výbornou dostupností, bezplatným parkováním a vhodnou otevírací dobou zůstane! Tedy prozatím…

Zátah strážníků ve Frýdlantu nad Ostravicí na omladinu popíjející alkohol, duben 2023.
Strážníci z Frýdlantu provedli obří zátah na opilou mládež. Výsledky děsí

„Není pro naše potřeby zcela ideální. Potřebovali bychom tam větší prostory. Ale do doby, než najdeme optimální náhradu za pobočky v ulicích Poštovní a Frýdecká zachováme její provoz. Dohodli jsme se na úpravě nájemních podmínek v Tescu, abychom tam mohli zůstat. Chceme jednat i o nájemních podmínkách pobočky na náměstí T.G.M.,“ konstatoval Štěpán.

Naopak záměr ponechat tu v Poštovní ulici označila Palkovská za nešťastné: „Pro seniory a handicapované je prakticky nedostupná, protože není bezbariérová. Problematické je v této lokalitě rovněž parkování. Naše priority jsou tedy jasné. Bezbariérovost, možnost parkování a vhodná provozní doba. Pokud vznikne nová pobočka v Třinci, která nahradí pošty na Poštovní i v Tescu, tak by se měla nacházet v lokalitě dostupná i pro občany příměstských částí, čili v dosahu autobusové dopravy. Mělo by jít o adekvátní náhradu.“

Panský pivovar v Paskově funguje v historické budov, která ke stejnému účelu sloužila od patnáctého po dvacáté století, 12. 4. 2023.
Šest století a stále se vaří. V pivovaru v Paskově dělají pivo i dnes

Vybudování nové pošty nevyloučil ani generální ředitel Štěpán: „Chceme mít v Třinci moderní pobočku nové generace, jež zajistí poštovní služby i služby našich partnerů ČSOB, ČSOB pojišťovny a ČEZ Prodej. Potřebujeme prostory takové velikosti, abychom zde mohli koncentrovat celé portfolio.“