"Tedy my určenou základní částku zdvojnásobíme a msto vždy stanoví maximální limit příspěvku města v případě, že veřejnost daruje do sbírky více peněz,“ připomněl principy programu náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011).

Charita Frýdek-Místek tak může od města dostat až 200 000 korun na nákup dvou automobilů pro mobilní hospic Charity FM. „Vozy využijí sestry, psycholog, sociální pracovník i duchovní pro práci v terénu, v domácnostech, kde se rodiny starají o své příbuzné v terminálním stadiu nemoci. Charita tam poskytuje domácí péči a potřebnou psychologickou i duchovní pomoc. Maximální částka poskytnutá městem zde bude 200 000 Kč,“ upřesnil náměstek Jakub Míček.

Spolek Faunapark pak až 50 000 korun na opravu a vybavení stodoly, kterou užívá široká veřejnost, školy, spolky a kluby věnující se vzdělávacím a volnočasovým aktivitám dětí a mládeže. Faunapark bude moci pokračovat v opravě a vybavování stodoly, což činí také s pomocí řady dobrovolníků. Celkově odhaduje spolek náklady na 780 000 Kč.

„I přes těžkou situaci uspořádal Faunapark v roce 2020 více než 30 akcí pro veřejnost, účast byla okolo tří tisíc osob. Naučné programy navštívilo na 900 dětí. Stav stodoly je poplatný jejímu stáří, opravy potřebuje, pracuje na nich vždy řada dobrovolníků. Rádi také pomůžeme,“ doplnil náměstek Míček. 

Jak přispět

Lidé přispívají na transparentní účty zřízené k tomuto účelu městem, jejich čísla jsou na webu darujfm.cz, přispět je možné i jednoduše pomocí QR kódu. Obě nové sbírky potrvají do konce roku.

 V programu je stále také sbírka na opravdu věže kostela svatého Martina ve Skalici, maximální částka dodaná městem bude 200 000 Kč. Tato sbírka končí 3. září 2021.