Frýdek-Místek uděloval Ceny města. Uznání a ocenění se z rukou primátora Petra Korče dostalo čtyřem osobnostem, jedné in memoriam. „Cenu města získaly významné osobnosti za svou činnost a tvorbu, ale také chlapec, který aktivně pomohl staršímu člověku a přispěl tak k záchraně jeho života. Všem oceněným gratuluji,“ zmínil primátor Frýdku-Místku.

In memoriam obdržel ocenění Cena města v oblasti výtvarného umění a architektury Jaroslav „Jaro“ Čermák. Byl to významný architekt a stavitel, který ve městě vyprojektoval řadu veřejných i soukromých staveb. Mezi jinými i místeckou pobočku místeckou pobočku městské knihovny, budovu Nové scény Vlast, činžovní domy na Spořilově a mnoho dalších. Koncem května 1945 byl bez důkazů obviněn z kolaborace, internován a dozorci umlácen lopatou. Jeho vražda se nikdy nevyšetřila.

Cenu města za přínos v oblasti kultury (hudby) obdržela Radka Kulichová, která stála u zrodu Městského folklorního festivalu Frýdek-Místek a Sborových hudebních dílen. Na organizaci folklorního festivalu se podílela přes 20 let, na Sborových hudebních dílnách se podílí do současné doby, přičemž proběhlo již 15 ročníků.

Cenu města za přínos v oblasti Záchrana lidských životů převzal Zdeněk Matuszek. Od svých 17 let protestoval proti bývalému režimu, podepsal Chartu 77, rozmnožoval samizdatovou literaturu. Za své činy byl v roce 1977 odsouzen a nemohl studovat na středních školách v bývalém Severomoravském kraji. V listopadu 1989 organizoval ve frýdecké mostárně generální stávku a podílel se na založení Občanského fóra. Po roce 1989 byl rehabilitován a začleněn do 3. odboje. „Když se ohlédnu, nic bych nedělal jinak. Spíše lituji, že jsem toho mohl udělat více,“ uvedl Zdeněk Matuszek.

Cenu rovněž za přínos v oblasti záchrana lidských životů převzal Vojtěch Polášek. Loni v srpnu jako devítiletý projížděl s maminkou Frýdkem-Místkem. Z okna auta si všiml starší paní ležící na chodníku. Upozornil maminku, která ihned zastavila, poskytla ženě v nouzi nezbytnou první pomoc a přivolala záchrannou službu. Kolem seniorky prošlo několik lidí, ale zůstali k situaci lhostejní. Vojtův zájem o dění kolem sebe, aktivita a ochota zajistit člověku v nesnázích pomoc jsou v dnešním světě pro každého dobrým příkladem duchapřítomného občanského jednání. „Jsem rád, že jsem pomohl zachránit seniorku, která ležela na chodníku. Poprvé jsme takto někomu pomohl, ale udělal bych to znovu,“ potvrdil Vojtěch Polášek. „Má velký smysl pro spravedlnost, občas se vloží do nějaké záležitosti, aby sjednal nápravu, až kvůli tomu donesl domů poznámky ze školy,“ usmála se maminka Lenka Polášková.