„Na zasedání rady se tehdy nenašel dostatečný počet hlasů pro to, aby město vstoupilo do aukce jako kupec,“ připomněla Jana Musálková Jeckelová z frýdeckomísteckého magistrátu. Ten sice oznámil, že má zájem o tento dům s komerčními prostorami, jak byl inzerován, ale o jeho zakoupení se nepokusil.

Kolik stojí pivo ve Frýdku-Místku, 4. 1. 2023.
Konsolidační balíček a ceny piva ve Frýdku-Místku? Liší se až o deset korun

V první dražbě, která se konala v červnu 2023, město ani nepřihodilo, vyvolávací cena chátrajícího objektu byla vysoká - pětadvacet milionů korun. Z účasti radnice ve druhém kole aukce pak také sešlo. „Podle našich informací se pak Český dům vydražil za dvacet dva a půl milionu korun. Ale, jestli kupec nakonec zaplatil, to nevím,“ tvrdí zastupitel Frýdku-Místku Marcel Sikora. Mluvčí města Musálková Jeckelová doplnila, že pokud bude vyhlášena třetí dražba, zastupitelé rozhodnou, zda do ní jít nebo ne.

Roste tu dokonce černá skládka 

Situace okolo Českého domu ze strany vedení Frýdku-Místku je tak nejasná. To dříve avizovalo, ze by v něm po zakoupení vytvořilo například rodinné centrum.

Podle výpisu z katastru nemovitostí zůstával v prvním lednovém týdnu Český dům v majetku akciové společnosti TEFCO CZ z Ostravy, tak jako před aukcí. Firma podniká například v oblasti úklidu, stavební činnosti a realitních službách. V případě Českého domu odkazuje její vedení na Exekutorský úřad Frýdek-Místek. Jeho zástupce Jaroslav Kocinec se k situaci zatím nevyjádřil.

Ostravice mezi Riviérou a Starým Městem ve Frýdku-Místku, 28. 12. 2023.
Policista ve Frýdku-Místku skočil do Ostravice. Pak se přidal k záchraně muže

Z fasády Českého domu zatím nikdo nesundal plachtu, která avizuje dražbu této budovy. Před hlavním vstupem se však začaly objevovat známky černé skládky. Kdosi sem vyhodil starý televizor, použitou elektroniku a další věci včetně větví z vánoční výzdoby.