V pondělí po 15. hodině přijali na tísňové lince policisté oznámení o tonoucí se dívce, která volá o pomoc uprostřed splavu. Dívce při procházce okolo řeky nešťastně sklouzla noha a upadla do vody. Silný proud jí odnesl až pod splav, kde se jí z posledních sil podařilo zachytit kmene stromu.

Ilustrační foto.
První máj ve Frýdku-Místku? Rodinný festival v parku a romantika v kině

„Mladá žena se držela kmene a volala o pomoc, což zaslechli svědci, kteří urychleně zavolali na tísňovou linku Policie České Republiky. Operační důstojník na místo okamžitě poslal nejbližší hlídku a vyjela speciální pořádková jednotka,“ říká René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR.

Hrdina

Opravdové hrdinství prokázal jeden ze členů této speciální jednotky, který neváhal ani minutu a skočil pro dívku do vody. „Policista ženu vytáhl na břeh. Ta utrpěla poranění na hlavě a na rukou a silně podchlazená byla předána do péče záchranářů,“ dodává mluvčí Černohorský s tím, že policejní zachránce vyváznul bez zranění.

"Děkujeme zároveň za rychlou reakci svědků, kteří si volající dívky všimli a okamžitě kontaktovali policii," dodal mluvčí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Komín v areálu Slezanu ve Frýdku-Místku je dole. Strach z lidí opadl

Zdroj: Pryček Vladimír