„Voda stéká dolů, ale není odváděna. Je to letitý, a jak to vypadá, zřejmě neřešitelný problém,“ popisují místní situaci na sjezdu z Frýdku, na silnici ve směru na Dobrou. Řidiče varuje dopravní značení „Jiné nebezpečí“, pod mostem je upozorňuje přímo na vodu na cestě.

Tady to ve Frýdku-Místku pod hlavičkou LIBERTY stále funguje, 27. 2. 2024.
Dceřiná firma Liberty ve Frýdku-Místku vyrábí dál. Odboráři se mají na pozoru

„Už tu pár řidičů utopilo auto,“ líčí znalí poměrů s tím, že na průtahu pod takzvanou Rubikovou křižovatkou i na sjezdu z ní může stát i dvacet centimetrů vody. Opatrní šoféři tudy projíždějí pomalu a stranou, zatímco majitelé terénních aut a SUV vozů na plný plyn.

Magistrát Frýdku-Místku: situace se řeší

Na frýdeckomísteckém magistrátu o tom ví a vzkazují, že problém cestáři řeší. "Podle sdělení správce komunikace, jímž je Ředitelství silnic a dálnic, je zadáno čištění a monitoring silniční kanalizace. Proběhne v tomto, případně příštím týdnu," informovala mluvčí města Jana Musálková Jeckelová.

Předpokládá se, že na vině je ucpaná kanalizační vpusť po rekonstrukci Rubikovou křižovatky. "Očekáváme, že nám bude řečeno, jaký bude další postup," dodala mluvčí.

Přehrada na Žermanicích, kde modernizují a posilují malou vodní elektrárnu, 14. 2. 2024.
Žermanickou vodní elektrárnu renovují, dostane třetí turbínu

Ředitelství silnic a dálnic potvrdilo, že se problémem zabývá: "Aktuálně je zadáno čištění a monitoring silniční kanalizace a po zjištění stavu bude navržena oprava."