Jak je to na místě s frontami na výměnu vstupenek za vstupní náramky? Kde zaparkujete a kde už ne? Jak funguje doprava po městě? A taky za kolik si dáte v areálu pivo nebo něco na zub?

Parkování

Už před akcí vyzývali organizátoři návštěvníky akce, aby se raději nepokoušeli dojet přímo k branám festivalu autem. Záměrně bylo zřízeno 6 odstavných parkovišť, která mají pojmout 2 tisíce aut. Cena je 100 korun na den.

Odpoledne, kdy Deník na akcí dojel, byly na parkovištích ještě volná místa. Po zanechání auta se pěknou procházkou okolo řeky dostanete přímo k areálu za cca 15 minut.

Před vstupem čeká návštěvníky vystání pár front. Pokud tak neučinili už s předstihem ve čtvrtek, museli si stejně jako redakce Deníku, lidé u prvního stánku vyměnit vstupenky za náramky, aby mohli pokračovat k bezpečnostní prohlídce a poté projít branami areálu.

Je dobré před návštěvou akce pamatovat na to, že pokud ještě náramek nemáte a jdete na vystoupení oblíbené kapely na přesnou hodinu, raději mějte časovou rezervu alespoň půl hodiny.

Fronty na všechno

V areálu je bylo ještě před večerem plno a to ještě nepřišly na řadu hlavní hvězdy. Fronty se ale zdály nekonečné. Před stánky s pivem, birrelem atd si návštěvníci už okolo 19. hodiny vyčkali frontu okolo tři čtvrtě hodiny. "Byli jsme i loni a tohle se nedělo. V minulém areálu bylo více stánků a méně lidí. Tady je to úplně naopak", zní od naštvaných lidí ve frontě.

Když konečně přijdeme na řadu, dozvídáme se obsluhy, že nejde proud už asi 20 minut. "Vypadává to už od začátku," krčí bezmocně rameny výčepní.

Ceny

Do areálu si návštěvníci nemohou vzít vlastní jídlo ani pití. Výjimku tvoří jen zásoby pro děti. Voda měla být dle organizátorů nejlevnějším nealkem.

A skutečně půl litru vody na stancích koupíte za 37 Kč. Sladké nápoje jako Cola jsou pak za ceny od 44 Kč za třetinku. Typickým drinkem na festivalu je pivo. Radegast 10 se prodává za 57 Kč, Birrel za 54.

Nabídka jídel ve stáncích je široká. Na výběr jsou klasické hamburgery za ceny okolo 2 stovek. Velká fronta se vytvořila u langošů za 150 Kč.

Naopak domácí hranolky za 160 korun zatím moc návštěvníky neoslovovaly. Na své si ale přijdou i milovníci asijské kuchyně. Ta je tady zastoupena hned v několika stáncích. Klasické smažené nudle seženete za 180 Kč. Své místo na festivalu má i nabídka pro vegetariány. Sladká jídla i různé mezinárodní kuchyně. Kávu si můžete vychutnat i ve stánku přímo od organizátorů akce. U Upraženo zaplatíte za Espresso zaplatíte 56 Kč.

Háček je v tom, že platit musíte hotově. Proti se u bankomatu v areálu tvoří další fronty. "Nikdo nám neřekl, že nejde platit kartou. To jsme se na webu nedočetli a jsme z toho nepříjemně zaskočeni," popisují lidé.

"Na víno jsou tady jen 2 stánky a čekali jsme regulérně hodinu," řìkaji dámy, které jsou rozladěné i z bojů o místo na sezení. A stejný lov jako na pití, místa a jídlo je i na toalety. "Ani nepočítejte s tím, že si to vystojíte za půl hodiny,. Já čekala tři čtvrtě," varuje slečna.

Reportáž z druhého dne najdete zde.

Najdete se na fotkách a videu z prvního dne?

Videa a fotogalerii druhého dne FM City pak najdete tady.

ANKETA


Nahrává se anketa ...