„Novinkou bude Frýdek-Místek plný chutí. Je to sice tradiční akce, ale letos bude i na zámku, v parku pod zámkem, můžeme čekat hudební program, spoustu jídla, stánků, je to pro všechny, pro starší i pro rodiny s dětmi, a každý si tam najde to své,“ zaznělo na veletrhu ke gastrofestivalu, který se uskuteční v sobotu 17. srpna.

HHC nabídka ve Frýdku-Místku, únor 2024.
Kontroverzní automaty s HHC ve Frýdku-Místku končí. Nabídku měly širokou

Detaily z letošního programu – s výjimkou začátku v 10 hodin na Zámeckém náměstí – organizátoři ještě nezveřejnili. Akce je jedním z taháků pro celý Moravskoslezský kraj. Vloni se nejen jedlo, pilo, poslouchala muzika či tancovalo, ale pořádala také škola čepování piva či povídání o chlebu. Konal se vinný festiválek, relax koutek, dětská zóna.

Další lákadla Frýdeckomístecka

Dovolená 2024 na ostravském výstavišti Černá louka prezentovala Frýdeckomístecko i v rámci Techotrasy. která představuje lokality připomínající řemeslnou a technickou vyspělost regionu.

Jde po stopách textilek ve Frýdku-Místku, zahrnuje Automobilku Hyundai a Pivovar Ragegast v Nošovicích, Pivovar Koníček ve Vojkovicích. Trasa sleduje také tradici litiny a smaltu ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Likvidace požáru rodinného domu, Třanovice, Frýdeckomístecko, 4. března 2024.
Na Frýdeckomístecku hořel rodinný dům. Zasáhnout muselo několik jednotek hasičů

Na veletrhu nechyběla ani beskydská královna. Lákala na Jarní prázdniny na Lysé hoře, což představuje ubytování ve 1323 metrech nad mořem s přistýlkou až pro dvě děti gratis – tato nabídka trvá letos až do neděle 17. března.