„Dům čeká kompletní výměna opláštění i balkonů a oprava střechy, náklady dosáhnou téměř sedmdesáti milionů korun. Naše společnost se navíc s městem Frýdek-Místek dohodla, že do rozhodování o finální podobě fasády zapojí i veřejnost,“ informovala Kateřina Piechowicz, mluvčí realitní skupiny Heimstaden.

Ta letos jen na zateplení svého domovního fondu, kam patří i věžák v ulici M. Majerové, uvolní 660 milionů korun.

„Podoba města jako celku je pro nás důležitá, stejně jako to, jak se bude dál rozvíjet. I proto jsme zřídili pozici hlavního městského architekta. Oceníme, když majitelé nemovitostí a společenství vlastníků jednotek budou koordinovat rekonstrukce. Vítáme veřejné hlasování, jako v tomto případě, kdy se navíc zapojí samotní občané a obyvatelé domů,“ uvedl frýdeckomístecký primátor Petr Korč.

Koláž, politici, Ostravsko.
Opozice žádá hlavu hejtmana Krkošky. Jak na úplatkářskou kauzu reagují partneři

Na facebookovém profilu Heimstadenu se hlasuje od pondělí 18. do půlnoci v pátek 22. března, a to formou „lajkování“ jedné ze dvou variant fasády. Frýdeckomístecká městská architektka Lucie Šídlová k podobným proměnám paneláků říká:

„Pro volbu barevnosti doporučuji, aby řešení respektovalo původní tektoniku a strukturu fasády. Výběr barev by měl být zůžen na maximálně dvě nebo tři pro jeden celek. V závislosti na členění fasády. Je vhodné jasně definovat parter – tedy přízemní část – a zbytek ponechat v jemných světlých odstínech.“