„Vypadá to, že se v záležitosti Českého domu blýská na lepší časy. Jedná se o objekt, který již několik let chátrá a nic se s ním neděje. A jelikož stojí na strategickém místě, blízko Národního domu, někdejší záložny, místeckého náměstí a budoucí výstavby kulturního centra, tak si rozhodně zaslouží, aby se mu vrátila původní sláva, jakou znali naší předkové,“ míní Marcel Sikora, předseda kontrolního výboru na magistrátu města.

Český dům v centru Frýdku-Místku dlouhá léta chátrá.
Co bude s Českým domem? Neví se

Český dům, který si lidé ve Frýdku-Místku pamatují mimo jiné jako restauraci či squashové kurty, nabídli do dražby soukromí vlastníci. Vyvolávací cenu stanovili na 25 milionů korun, což je suma, o které se hovořilo už v roce 2014 v souvislosti s původním záměrem města odkoupit tento objekt.

První přírodní hřbitov v kraji vznikl v prostoru hřbitova v Lubnu. Červen 2023, Frýdlant nad Ostravicí – Lubno.
VIDEO: Pod Beskydy vzniká první přírodní hřbitov v kraji. V čem je jiný a proč

„My dlouhodobě usilujeme o to, aby ve městě vzniklo rodinné centrum, které bude rodinám s dětmi nabízet kvalitní zázemí a vzdělávací a volnočasové aktivity. A na zastupitelstvu jsme se shodli, že pokud město budovu skutečně získá, tak by právě takové centrum mohlo v Českém domě být po jeho rekonstrukci,“ upřesnil Marcel Sikora.

Mluvčí frýdeckomísteckého magistrátu Jana Musálková Jeckelová potvrdila, že zastupitelstvo dalo radě souhlas, aby jménem města vstoupilo do aukce a pokusila se Český dům získat.