Dopravu městem zkomplikují plánované uzavírky sjezdových a nájezdových ramp na mostě Hlavní třídy. Pro řidiče jsou připraveny objízdné trasy.

Omezení platí jak pro osobní vozidla, tak i pro autobusy, které budou jezdit dle výlukových jízdních řádů. Některé zastávky budou zrušeny, nebo přesunuty.

Čokoládová tretra ve Frýdku-Místku, 29. června 2020.
PODÍVEJTE SE: Jubilejní ročník Čokoládové tretry odstartoval ve Frýdku-Místku

Práce budou zahájeny v první polovině července, avšak přesný termín pracovníci krajského úřadu zatím nesdělili. „Nemůžeme čekat, až nám oznámí termín, a pak téměř ze dne na den říct, tak a teď jezdíme podle nových jízdních řádů. Abychom eliminovali případný dopravní chaos, připravili jsme výlukové jízdní řády, které začnou platit od 1. července,“ uvedl náměstek primátora Karel Deutscher.

V první fázi oprav Ředitelství silnic a dálnic uzavře sjezdovou rampu směrem na Frýdek. Z Hlavní třídy se tak nebude možné dostat k okresnímu soudu či autobusovému nádraží. Stejně tak se řidiči nedostanou od soudu a nádraží nájezdem na Hlavní třídu. Naopak průjezd z ulic Nádražní a Na Příkopě bude umožněna.

Policisté z Ostravy sundali pervitinového boha z trůnu.
VIDEO: Policisté zatkli pervitinového "boha" z Frýdecko-Místecka

Opravy na silnici Lískovecká nebo dočasné zrušení zastávky T. G. Masaryka také zasáhlo do konečné podoby jízdních řádů. Spoje mohou mít několikaminutová zpoždění, některé budou zrušeny nebo prodlouženy. Omezení provozu se týká i autobusového nádraží.

„Sice se nedostanu na autobusové nádraží, ale naštěstí můžu vystoupit na vlakovém a podchodem dojít pěšky,“ řekla studentka Linda Kavková.

Ilustrační foto.
Roušky v kraji nesundáme! Podle hlavní hygieničky není nutné OKD zcela uzavřít

Největší změny mohou cestující očekávat na trase linky číslo 5, která vede přes rampy, ale i přes opravovanou ulici Lískovecká. Výlukové jízdní řády se budou vzhledem k vývoji situace měnit.

Pro lepší přehlednost budou vyvěšeny na zastávkách na barevném papíru. Dostupné budou i na webu města nebo v informačních centrech.

Tereza Liczmanová