Frýdek-Místek na cestách je skvělou příležitostí pro všechny, kteří touží po objevování krás naší země.

Návštěvníci se mohou v areálu Autokempu Olešná těšit na bohatý program plný tipů na výlety, dovolenou a nezapomenutelných zážitků.

Během akce budou mít možnost se seznámit s mnoha zajímavými místy a aktivitami, které Česká republika nabízí.

Den zdraví a ošetřovatelství v obchodním centru Frýda, 13. května 2024, Frýdek-Místek.
Den zdraví ve Frýdku-Místku: fronty u lékařů a hlavně u herce Filipa Březiny

Jedním z míst k seznámení bude statutární město Zlín, unikátní město, které nabízí mnoho zajímavých zážitků. Dovolenou ve středu naší země mohou turisté prožít v oblasti Polabí, kde čekají malebná historická městečka, řeky, zámky a místní kulinářské lahůdky. Poznají i Pošumaví - tajemné, pohádkové a zlatonosné. Frenštát pod Radhoštěm se pak bude prezentovat jako klenot Beskyd s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi.

Chybět nebudou ani Beskydy, označované za nejkrásnější hory na světě, a také domácí Frýdek-Místek, který představí nedílnou součást jeho textilní historie. Těšínské Slezsko naláká za turistikou a za ochutnávkou místní gastronomie a zábavou, Lašská brána za historií opředenou bájemi a pověstmi, a u Poodří půjdou rodiče společně s dětmi do pohádky.

Zahrádkářská kolonie ve Frýdku-Místku, kterou mají zrušit, aby tady postavili nový domov Bethel, 13. 5. 2024.
Zahrádkářská kolonie ve Frýdku-Místku musí pryč. Bude tu Bethel pro bezdomovce

S průvodkyní se mohou zájemci vydat za příběhem přehrady Olešná (nutná rezervace komentované prohlídky pěšky nebo na koloběžce na rezervace.ticfm.cz), Bobopark pozve do svého zábavního parku, Žermanice na levandulovou farmu a KTM představí, jak si výlety užít pohodlněji jízdou na elektrokolech.

Akce Frýdek-Místek na cestách však bude nejen zábavná, ale také poučná. Stánky jako BESIP a Český červený kříž nabídnou informace o bezpečnosti a první pomoci v různých situacích, které mohou nastat při cestování. Dětské oddělení frýdeckomístecké nemocnice pro změnu připomene, co je dobré pro tělo i mysl, aby si mohli všichni užít své toulky bez komplikací.

Vstup na akci je zdarma a koná se od 10 do 18 hodin.