To hlavní se odehrává u stadionu TJ Slezan, kde je „srdce“ celé akce. Lidé čekali u bran už před čtvrtou odpoledne, kdy festival oficiálně začal.

„Jako obvykle je vstup zdarma. Během tří dnů, čtvrtka, pátku a soboty, vystoupí na sedmi scénách více než stovka interpretů,“ shrnul hlavní pořadatel Sweetsenu Kamil Rudolf. Zdůraznil, že děti není třeba nechávat doma, protože pořadatelé mysleli i na ně. Do nabídky zařadili kolotoče, zábavné atrakce a také taneční a divadelní představení pod širým nebem.

První přírodní hřbitov v kraji vznikl v prostoru hřbitova v Lubnu. Červen 2023, Frýdlant nad Ostravicí – Lubno.
VIDEO: Pod Beskydy vzniká první přírodní hřbitov v kraji. V čem je jiný a proč

„Počasí nám přeje, tak neváhejte a přijďte!“ vyzýval ve čtvrtek Kamil Rudolf, který z původní akce pro hrstku přátel vytvořil jeden z nejoriginálnějších podniků svého druhu v tuzemsku. Organizátoři mají zásadní pravidlo, vystupovat mohou pouze ti, kdo mají vazbu na Frýdek-Místek a jeho okolí. A že jich za těch let bylo.

Na návštěvníky letošního Sweetsenu čeká kromě muziky i spousta stánků nabízejících jídlo i pití. Počínaje obligátním Radegastem, jehož Ráznou 10 i nealko Birell čepují za osmačtyřicet korun za půllitr. Plzeňské je dražší o deset a jablečný cider o dvanáct korun. Bramborák, tedy deset deka, stojí pětatřicet korun, párek v rohlíku je za stejnou cenu. Langoše za stovku. Krčma Středověk avizuje od pátku pokrmy na objednávku jako v restauraci: medailonky z vepřové panenky, grilované kuřecí prso, rozpékaný hermelín, gulášovka.

Lidem ve Frýdku-Místku slouží ve vedru k osvěžení chrliče vodní mlhy, radnice je zároveň vyzvala, aby uváděli, kde jim je ve městě nejtepleji, 24. 6. 2022.
Frýdek-Místek změna klimatu nezaskočí. Radnice a občané mají strategii

Kromě slezanského stadionu má festival Sweetsen scény také naproti U Arnošta, ve Faunaparku, na ředitelství Slezanu nebo v parku pod zámkem. Všude probíhají sbírky pro humanitární neziskové organizace Podané ruce, ADRA, Charita Frýdek-Místek a Strom života.